Zúfalá dcéra Hryca, ktorý bojuje s leukémiou, prosí: Darujte otcovi krv! Ide mu o život!

Dcéra s leukémiou bojujúceho herca Andyho Hryca (70) bije na poplach! Jej otec, hviezda seriálov Ulica či Černí baroni alebo filmov Kamarát do dažďa a Bathory má totiž krvnú skupinu A1 Rh negatívna, ktorej je nedostatok. Zverejnila preto výzvu, aby ľudia otcovi darovali adresne krv!

 

Hrycová výzvu zverejnila cez slovenské médiá aj svoj facebook. “Prosím, pomôžte, ak môžete. V prípade Corona pandémie je darcovstvo krvi pomerne komplikovaná záležitosť a mnoho darcov odrádza. Je potrebné sa nahlásiť, prihlásiť sa do poradovníka, podstúpiť prísnejšie vyšetrenie, a preto je menej darcov. A1 Rh- je ideálne, ale ak máte inú skupinu, pomôže aj tá. Otec musí dostávať transfúzie denne, najmenej mesiac. Ďakujem, ”  prosí známa slovenského producentka.

 

Známemu hercovi chorobu diagnostikovali v týždni po tom, čo už sa nejakú dobu necítil dobre. “Dva týždne bol trochu unavený, ale nie toľko, aby tomu pripisoval nejaký význam. Potom mu zrazu opuchla noha, potom ruka, a tak ho mama poslala k obvodnému lekárovi. Ten ho po odbere krvi a zistenia výsledkov okamžite poslal do nemocnice, “prezradila Hrycová.

 

„Všetky informácie nájdete na stránke www.ntssr.sk alebo na telefónnom čísle 02/59103060. Vopred ďakujem všetkým dobrým ľuďom, ktorí pomôžu zachrániť môjho otca darovaním krvi.“

Kde darovať: kdekoľvek na Slovensku, treba uviesť, že to je krv pre Andyho Hryca

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like