Známy lekárnik odhalil aké lieky sa nesmú medzi sebou kombinovať. 5 smrteľných kombinácií!

My všetci vieme, že miešať lieky s alkoholom, čajom, alebo kávou je veľmi zlý nápad. Ale len málokomu je známe, ktoré lieky by sa nemali užívať zároveň, inak môžu vážne poškodiť zdravie a v najhoršom prípade aj viesť až k smrti.

Nanešťastie táto informácia je známa len málokomu, aj keď každý človek, ktorý užíva nejaké lieky by toto mal poznať. Redakcia „Len Tak!“ vám povie, ktorých 5 kombinácií liekov je smrteľných. Zapamätajte si ich a nikdy ich nemiešajte!

Miešanie liekov

Antidepresíva a lieky proti bolesti
Človek, ktorému lekár vypisuje recept na daný druh lieku, by mal vedieť, že ich nemôže užívať dokopy. Ale ako často zanedbávame rady kompetentných ľudí a jednoducho sa vyberieme do lekárne kúpiť si lacný záchranný liek od bolesti.

Nedávna štúdia holandských lekárov ukázala, že kombinácia týchto dvoch preparátov spôsobuje gastrointestinálne krvácanie. Ale výsledkom ich štúdie nie je len riziko vnútorného krvácania, ale aj nepríjemné vedľajšie účinky: úzkosť, zvýšená teplota, zvýšený tep a dýchavičnosť.

Lieky od kašľu a na alergiu
Väčšina liekov na kašeľ alebo na alergiu obsahuje podobné látky, preto keď užívate tieto lieky zároveň hrozí vám riziko predávkovania sa. A slabosť a únava ešte viac posilňujú sedatívny účinok týchto liekov.

Nekontrolovateľná ospalosť môže predstavovať riziko pre tých, ktorí nevedia o sedatívnom efekte tejto kombinácie a pracujú s nebezpečnými prístrojmi, zariadeniami alebo budú šoférovať auto.

Antikoaluganty a aspirín
Antikoagulanty sa považujú za veľmi silné lieky a predávajú sa len na predpis doktora. Predpisujú sa, aby znížili tvorbu zrazením v žilách. Na druhej strane aspirín si môžete kúpiť v každej lekárni bez receptu. Ľudia ho užívajú ako prostriedok proti bolesti, pridávajú ho do kozmetiky a používajú v každodennom živote.

Ale aj tak mnohí nevedia, že tento liek tiež riedi krv a je tak známy ako antiagregant. Keď sa aspirín užije spolu s antikoagulantom ich spoločný efekt môže značne zvýšiť šancu na vznik vnútorného aj vonkajšieho krvácania.

Lieky proti bolesti a sedatíva
Pokiaľ tieto lieky užívate zároveň ich toxický vplyv sa tým len násobí. Takéto predávkovanie antidepresívami môže výrazne znížiť frekvenciu dýchania aj frekvenciu srdečného tepu pričom niekedy až na smrteľnú úroveň.

Acetaminofén a opiáty
Bez ohľadu na ich popularitu tieto prostriedky môžu byť veľmi nebezpečné ak ich užívate v dávkach, ktoré prekračujú odporúčané množstvo. Často sa ľudia pokúšajú zvýšiť efekt acetaminoféna tak, že ho užívajú spolu s liekmi obsahujúcimi kodeín. Keď však tieto prostriedky užívate spolu, veľmi skoro môžu spôsobiť vážne poškodenie pečene.

Zapamätajte si tento zoznam liekov a nikdy ich neužívajte zároveň!
Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like