Známy lekár nalieha na rodičov, aby nerobili tú istú chybu pri liečbe kašľa u dieťaťa!

Často sa stáva, že ak sa u dieťaťa vyskytne kašeľ, dokážeme si s tým ľahko poradiť aj my sami. Jednoducho ideme do lekárne, kúpime sirup proti kašľu a ani nevieme, že tým svojmu potomkovi ubližujeme.

„Len v priebehu jednej hodiny som pri zapnutom televízore postrehol 8 reklám na lieky, ktoré by sa podľa výrobcov v prípade kašľa mali ihneď užiť. Už som to viac nemohol počúvať! Ľudia, dávajte si pozor ! „, Hovorí Dr. Komárovská.

Ako vyliečiť silný kašeľ?

 

Najčastejšie reklamy proti kašľu vyskytujúce sa v televízii, sú lieky na vlhký alebo suchý kašeľ. Hlavnou funkciou týchto liekov je zvýšenie tvorby hlienu, ktoré sa potom ľahšie vykašliava.

Keď má dieťa nádchu, kašeľ a horúčku, jedná sa o ochorenie horných dýchacích ciest. Prečo by ste teda mali rozpúšťať množstvo hlienu v pľúcach, ak vaše dieťa má len nádchu alebo bolesti hrdla?

Lieky proti kašľu sú občas nutné pri niektorých ochoreniach dolných dýchacích ciest – zápal priedušiek či zápal pľúc. Tieto látky by mali byť rastlinného pôvodu! Všetky ochorenia by však mali liečiť lekári a nie ľudia ovplyvnení reklamou.

 

 

Detský kašeľ je slabší, než ten dospelý. Po požití liekov na vykašliavanie, deti často nie sú schopné vykašľať aj zostávajúce množstvo hlienov. Niet divu, že v mnohých krajinách sa mukolytiká na liečbu vlhkého kašľa a vykašliavanie neodporúčajú podávať deťom mladším 5 rokov a dať to dieťaťu do 2 rokov sa považuje za trestný čin.

Ako vyliečite suchý kašeľ?

Mrkvovú šťavou, čerstvo vylisovanou, v pomere 1: 1 spolu s mliekom. Tento nápoj podávajte 4 až 5-krát denne. Tiež môžete skúsiť čaj zo sušených plodov kaliny obyčajnej.

 

Efektívny účinok na hlieny má aj čistý chladnejší vzduch (+18 až + 20 ° С) v miestnosti, kde sa dieťa nachádza a tiež dostatočné množstvo teplých tekutín. Sledujte aj vlhkosť v detskej izbe! Mala by byť medzi 40-70%. V nedýchateťnej miestnosti sa stav dieťaťa nemusí zlepšovať. Ak k tomu prirátame upchatý nos a zvýšenú teplotu, môže sa stať, že z obyčajného nachladnutia to prejde do mesačnej liečby zápalu pľúc.

 

 

Je potrebné povedať, že lieky proti kašľu, ktoré si kúpite v lekárni môžu byť nebezpečné. Kašeľ, ako vieme, nie je len nepríjemný symptóm. Je to jeden z dôležitých spôsobov, ako si dokážeme vyčistiť pľúca. Potláčaní a tlmenie kašľa môže viesť k hromadeniu hlienu v pľúcach, čo s veľkou pravdepodobnosťou povedie k zápalu priedušiek, pľúc, k narušeniu pľúcnej ventilácie a k ďalším problémom. Okrem iného, ​​zneužívanie liekov proti kašľu vedie k zhoršeniu funkcie pečene a obličiek.

Použitie liekov proti vlhkému kašľu je kontraindikované. Ako už bolo vyššie uvedené, potláčaní kašľa môže viesť k zhoršeniu choroby, pretože hlieny nejdú von, ale naďalej zostávajú v tele.

You Might Also Like