Známa psychologička vyšla s pravdou von: Skutočna krása je tá prirodzená. Bez plastík, našpúlených pier.

Casual portrait of happy mature woman with natural white hair and minimal makeup.

Zastavte sa nachvíľu a skúste porozmýšľať nad tým, či to čo so sebou robíte, robíte pre seba alebo ostatných.Tieto otázky súvisia s mnoho vecami ako prácou, výzorom, životom ako takým. Ale pre koho je jednoduché priznať  si samému pred sebou, že už nemáme dvadsať a čas sa nedá zastaviť. Krása sa väčšinou spája s mladosťou, vtedy je človek plný energie a sily.

Sosiologička a psychologička Ashton Applewyte sa začala zaujímať myšlienkou, ktorá sa týka mnoho žien po celom svete. “ Koľko žien, ktoré si farbia vlasy to robí preto, že zakrývajú sivé vlasy. Koľko im to berie financí. Ak si začne nejaká skupina o sebe myslieť, že prestáva byť zaujímavá a viditeľná v očiach druhých, poukazuje to na to, že niečo nie je v poriadku.“

Názor tejto psychologičky je taký, že každá žena by mala byť spokojná so sebou a mať sa rada, nesnažiť sa byť mladšími, pretože je to úplne nezmyselné. Ak budete čítať ďalej, dozviete sa čo si myslí o stárnutí.

V prirodzenosti je krása:
Vek s výzorom rozhodne súvisí, avšak nemyslite si, že s vekom krása ubúda! pravý opak! Vekom sa odrážajú skúsenosti a vnútorné vyžarovanie je silnejšie. Čo môže byť krásnejšie? Ale poväčšine sa ženy toho boja a zakrývajú to. Sivé vlas si prefarbujú, dávajú si botox, chirurgické zákroky.

Je presvedčená o názore ktorý sa nebála vyjadriť aj verejne. “ Skúste sa zamyslieť nad tým keby ľudia začnú o sebe rozmýšľať úplne inak. Čo keby sa všetci rozhodli, že ďaĺší rok bude rok, milosti a nezafarbia si šedivé vlasy. Bol by to skutočný zlom!“

Rozhorčení ľudia je povedali, že nemá právo, aby posudzovala druhých, pretože zmena musí nastať u nej. Stačilo jej raz povedať a tak aj urobila. Jej zámerom nebolo zhadzovať ženy ale práve naopak, motivovať ich k tomu, aby rozmýšľali racionálne.Ženy chcú byť nasilu mladé, to je také isté ako ke’d gay chce vyzerať ako homosexuál. Vyvoláva to zbytočná „hanba“ , ktorá nemá zmysluplné vysvetlenie.

Práve toto vyvoláva pocit, ktorý vedie k takémuto konaniu. Kedy ženy s vráskami a šedinami sa nepovažujú za atraktívne.

Potom to vedie k extrémným zmenám a premene pier, nosa, pŕs, vlasov, dokonca aj ovisnutej koži na kolenách. Za akú cenu sme schopné podstúpiť takéto procedúry? Na takoto “ nešťastí“, ktoré majú ženy samé so sebou najviac profitujú špecilisti a firmy, ktoré odstraňujú nezmyslen- umelo vytvorené komplexy.

Sme presvedčené o tom, že budeme horšie ženy? Upadneme do „zabudnutia“ lebo nebudeme atraktívne a potrebné ako keď me boli mladé? S rastúcim vekom niečo odchádza ale iné zas prichádza – vyspelá osobnosť, vlastné názory a postoje, dôvera, vnímanie seba, dôvera.

Porozmýšľajte nad tým, ktorá z vašich známych má spokojný vyrovnaný život čo ša týka aj s*xu? Nie každý príbeh musí končiť s botoxom a mladých kráskach. Netreba toľkej kritiky a stačí sa mať viac rád a prijať sa.

Frances McDormanová – herečka tvrdí:“ jej vrásky vertikálne ma vďaka synovi Pedrovi, vďaka nemu bola 20 rokov v pohotovosti.“ Aj toto je súčasťou jej minulosti a nechce to meniť pomocou botoxu a operací.

Všetci sme sa báli, že raz zostárneme. Ale kvôli čomu? Pretože existujú názory, že nikto si nás nevezme, nebudeme mať deti, nahradia nás mlašie v rodine aj v práci. Ale dnešná doba je benevolentnejšia, ľudia hľadia na zručnosti, talent a nie až tak veľmi na vek.

„Medzi generáciami by sa mali vytvárať putá, ktoré by prehlbovali vzťahy, aby to neviedlo k takým extrémným riešeniam. Ale prečo nikto nerozmýšľa nad tým aké to ma výhody? Len to je cesta, ktorá môže zmeniť chápanie žien a okolia.“

S touto psychologičkou určit súhlasíme v tom, že je jedno koľko rokov máte, to nemá byť dôvod na to, aby ste si nemohli život vychutnať naplno. Každá žena je v určitých obdobiach krásna svojim vlastným spôsobom a nie je zlé ak si farní vlasy alebo vyhladzuje vrásky laserom. Hlavné je dodržať prirodzenú krásu.

Aký názor máte na to vy? Podeľte sa s nami!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc / bigstock.com

You Might Also Like