Žiaden kašeľ na jar či v zime! Rozmixujte banán a pridajte k nemu ďalšie 2 prísady a je po probléme!

Každý vie o liečivých vlastnostiach medu. Naše babičky sa s ním liečili, naše matky nám dávali hrnček horúceho mlieka s medom počas treskúcej zimy a my ho používame aj pri našich deťoch. Čo sa však stane, ak zmiešate med s exotickým banánom? Najlepší liek proti kašľu!

 

Je úžasné, ako toto známe ovocie vás dokáže zbaviť suchého kašľa, stimuluje vykašliavanie hlienu a nabije vás energiou. Banán je bohatý na vitamíny B, PP, A a C. Obsahujú veľa vlákniny, sacharózy, karoténu, enzýmov, draslíka, horčíka, železa a iných užitočných mikroelementov a minerálov.

Toto zloženie ovocia pomáha zvyšovať imunitu, preto je banán mimoriadne užitočným produktom pri liečbe infekčných ochorení. O prospešných vlastnostiach medu možno hovoriť celé hodiny …

Čo budete potrebovať?

  • 2 zrelé banány
  • 2 PL medu
  • 400 ml vody

Postup

  1. Nalejte si vodu do hrnca a postavte ho na malý oheň. Priveďte vodu k varu a vypnite oheň.
  2. Banány ošúpte, rozmixujte v mixéri alebo roztlačte vidličkou.
  3. Rozmixovaný banán pridajte do vriacej vody, pomaly miešajte, kým sa nevytvorí jednotná hmota.
  4. Po vychladení zmesi do nej pridajte 2 PL medu a dôkladne premiešajte. Hotovo!

Liek z medu a banánov konzumujte 3-4 krát denne 30 minút pred jedlom alebo po jedle. U detí do jedného roka sa konzumácia medu neodporúča.

Dospelí by mali užívať 1-2 PL mierne zohriatej liečebnej zmesi. Už po prvom dni liečby sa začne v prieduškách obnovovací proces, no odporúčame, aby ste liek konzumovali aspoň 1 týždeň.

Dôležité! Ak ste alergický na med, nepoužívajte túto zmes na kašeľ. Pacienti trpiaci alergiou by si mali pripraviť nápoj z mlieka a banánu a použiť ho na liečbu a prevenciu pred prechladnutím.

Rozmaznávajte seba a vašu rodinu s chutnými receptami a nikdy nemusíte byť chorí!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like