Ženy viete čo je BRA-FITTING? čítajte !

Neviete, čo tento anglický pojem znamená? Až vám ho preložím, zistíte, že ho veľmi dobre poznáte. Je to správny výber podprsenky.Aj táto jednoducho vyzerajúca činnosť má svoje pravidlá, ktoré nedodržiavame tým, že si kupujeme bielizeň, ktorá nám nesedí, čo svojim laickým okom nevidíme. Ženy, ruku na srdce, nie vždy sa tým riadime, nemám pravdu?

Ako teda postupovať? Doma si krajčírskym metrom zmeriame obvod cez a pod prsiami, najlepšie bez podprsenky. Pred zrkadlom si postrážte, aby meter bol v jednej línii. Nameraný obvod pod prsiami by mal byť pri výbere o 5 – 10 cm menší. Často sa stáva, že si kúpime podprsenku sa zbytočne veľkým obvodom a menšími košíčkami.

Zlú podprsenku spoznáme podľa niekoľkých príznakov:

  • Posúva sa nám po chrbte nahor k lopatkám. Čo je zlé, mala by byť v rovnakej línii ako obvod má totiž správne držať 80% váhy pŕs. Ramienka udržujú už len zvyšok.
  • Ramienka sa zarezávajú.
  • Pri zdvihnutí rúk kostica odstáva (pri nosení sa môže i zabodávať).
  • Prsia vytekajú z podprsenky.
  • Košíčky odstávajú od hrudnej kosti.

A ako si poradiť v kabínke? Podprsenku by sme mali zapnúť na prostredný háčik. Pri zdvihnutí rúk alebo v predklone by mala zostať na svojom mieste tesne priliehajúca k telu, prsia by nemali vypadávať. Rovnako tak by nemal odstávať stred podprsenky. Pokojne si aj zaskáčte, nech všetko dobre poznáte. Pod obvod by mali ísť v pokoji vložiť dva prsty. Ramienka by mala byť vo zvislej polohe alebo mierne smerovať do písmena V. Kostica by mala objať celý prsník a smerovať do stredu podpazušia.

So správnym bra-fittingomvám pomôžu v špecializovaných butikoch so spodnou bielizňou. Síce to tam stojí viac ako v bežných supermarketoch a obchodoch s oblečením, ale oplatí sa aspoň raz si tam zájsť a prejsť si celý proces pod odborným dohľadom.

Takže až si nabudúce budete chcieť kúpiť podprsenku, zájdite do špecializovanej predajne alebo aspoň dodržte naše rady. Zlá voľba môže spôsobiť bolesti chrbtice a hlavy, prispieť k vzniku rakoviny prsníka alebo môžu prsia strácať svoj tvar. A to predsa ani jedna z nás nechceme.

You Might Also Like