Ženy potrebujú viac spánku, pretože svoj mozog využívajú oveľa viac než muži

Výskumníci z Dukovej Univerzity vykonali výskum, ktorý dokazuje fakt, že ženy potrebujú viac spánku ako muži, vzhľadom k tomu, že čelia viac duševnej a fyzickej námahe v porovnaní s mužmi.

Výskum dokázal, že ženám hrozí väčšie riziko depresie a psychických problémov. Klinický psychológ a expert na spánok Michael Breaus sa rozhodol urobiť štúdiu, ktorá odhaľuje potreby spánku u žien alebo mužov. Experiment ukázal dramatický rozdiel medzi pohlavím. Zistili, že ženy majú väčšiu depresiu, ženy majú väčší hnev a ženy majú ľahkú náchylnosť sa rozčúliť, akonáhle sa zobudia.

Jednou z hlavných funkcí spánku je umožniť mozgu obnovu a regenerovať sa.
Počas hlbokého spánku sa časť zodpovedná za myslenie, pamäť a jazyk obnovuje a prechádza do režimu obnovy. Čím viac sa náš mozog používa počas dňa, tým je viac potrebné ho obnoviť a preto bude potrebovať viac spánku!

Ženy majú tendenciu robiť viac vecí naraz a sú flexibilnejšie – preto používajú viac mozgovej aktivity ako muži. Čo sa však naznačuje je to, že muži by potrebovali viac spánku za toho predpokladu, že viac využívajú mozog počas dňa.

Žena, ktorá má zložitú prácu, ktorá zahŕňa mnoho rozhodovania a myslenia bude potrebovať viac spánku ako priemerný človek a alebo muž.

Ak máte zlé spánkové návyky, tak si zvyšujete riziko psychických problémov. Choroby srdca, krvných zrazenín a výskytu mŕtvice. V súčasnej dobe ich poznáme, že 80% dospelých ľudí dostane menej spánku než aká je odporúčaná dávka. Medzi 7-9 hodinami spánku každý deň.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like