Ženské brucho by malo byť mäkké! Tipy od gynekologičky pre ženy, ktoré majú rady šport

Tehličky na bruchu a perfektný zadok sú trendom dnešných žien. Fotografie ich ideálnych postáv sa nachádzajú na nejednej sociálnej sieti, kde reprezentujú zdravý životný štýl. Je to ale naozaj také zdravé?

 

  1. Tehličky na bruchu

V prípade, že máte na bruchu tehličky, môže sa stať, že vaše vnútorné orgány budú stiahnuté a brzdené vykonávať produktívnu funkciu. Nie je to len tak, keď sa povie: „Ženské brucho by malo byť mäkké,“ alebo „Psychika ženy sa nachádza v jej bruchu.“ V mnohých kultúrach sa masáž brucha vykonáva za cieľom uvoľnenia tkaniva a odstránenia akéhokoľvek napätia.

Samozrejme, neznamená to, aby ste si namiesto tehličiek zadovážili na bruchu hrubú vrstvu tuku, pretože aj viscerálny tuk má negatívny vplyv na vaše vnútorné orgány.

Tie ženy, ktoré plánujú tehotenstvo by mali vedieť, že nadmerné množstvo cvikov ako sed-ľah a tzv. plank, stenčuje svalstvo na brušnej stene. Počas tehotenstva, namiesto toho, aby sa svaly natiahli a stali sa „sieťkou“ pre bábätko, sa jednoducho rozptýlia.

  1. Pevný a guľatý zadok

Takýto zadok vyzerá perfektne, o tom niet pochýb. Dosiahnete to pravidelným tréningom dvíhaním ťažkých váh. Avšak mnoho žien si pri nadmernej záťaži neuvedomuje, ako si môže v skutočnosti ublížiť.

Každá zo žien má panvové dno. U mužov je uzatvorené a u žien je rozšírené v oblasti kŕčka maternice.

Chudobné ženy, ktoré počas vojny vyrubovali les a niesli na sebe ťažké vrecia, často trpeli vypadávaním orgánov z pošvy. Je len otázkou času, ako to ovplyvní dnešné ženy, ale je jasné, že intímne svaly sa budú po určitej dobe oslabovať.

  1. Čo najmenej tuku

Mnoho žien verí, že telesný tuk by sa na dokonalom tele nemal vôbec nachádzať. Takto sa radšej vrhli na intervalové cvičenie, kardio a vyčerpávajúce diéty. Výsledkom je úplná absencia menštruácie a mnoho iných vedľajších zdravotných problémov.

Sú to práve tukové zásoby, ktoré sú dobrým východiskovým bodom na premenenie testosterónu na estrogény (mužský hormón na ženský). Bez tejto transformácie by ženám chýbali ženské pohlavné hormóny a mali tak problémy s pleťou a ochlpením.

Netvrdíme, že by ste mali hneď prestať cvičiť a zdokonaľovať svoje telo. Pokúste sa však vo všetkom nájsť zlatú strednú cestu a nezachádzajte zbytočne do extrémov.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

 

You Might Also Like