Žena pridá do práčky obyčajné čierne korenie! Geniálny triky na pranie do Vašej domácnosti!

Snáď každá rodina pozná tie nepríjemné situácie, kedy žiarivo svetlé prádlo po vypraní v práčke zmení svoj tón. Čo však urobiť pre to, aby bolo farebné prádlo vždy ako nové? Farby opakovaným praním vyblednú alebo získajú nádych iných, nechcených odtieňov. Vďaka nasledujúcim tipom už nemusíte mať tieto obavy. Budete potrebovať len bežné veci, ktoré máte doma.

Vyhnete sa tak oblúkom chémii. Asi Vás použitie týchto surovín možno prekvapí, ale nie je dôvod sa ich zľaknúť. Neváhajte ich pridať do prania a s výsledkom budete zaručene maximálne spokojní.

Čierne korenie
Pridajte jednu kávovú lyžičku čierneho korenia do prania. Korenie nasypte do priestoru určeného na oplachovanie, nie k praciemu prášku, ktorý je určený pre hlavné pranie. Korenie spoľahlivo odstráni aj tie najmenšie a posledné zvyšky pracieho prostriedku z bielizne. Prášok a jeho zvyšky. To najčastejším dôvod, ktorý vedie k vyblednutiu farieb.

Soľ
Skvelý pomocník nielen v kuchyni, ale aj v celej domácnosti. Rovnako ako korenie, aj soľ pomáha odstrániť zvyšky pracieho prášku. Soľou ochránite hlavne nové, farebné oblečenie. Pred jeho prvým praním by ste mali pridať soľ do studenej vody, v ktorej následne oblečení namáčate asi na pol hodinu.

Ocot
Napomôže udržať sýtu a plnú farbu Vášho oblečenia. Okrem toho pôsobí aj ako prírodná aviváž a zmäkčovač, pohlcuje prípadné nepríjemné pachy noseného oblečenia. Zaručene odstráni zvyšky pracieho prostriedku z oblečenia a Vaša bielizeň si zachová farbu aj po mnohých opakovaných praniach. Pridajte šálku octu do prania.

Citrónová šťava
Ak sa obávate pachu octa, kyselina citrónová pohltí jeho pach. Zároveň bielizeň krásne prevonia.

Káva
Je perfektná v súvislosti s čiernym oblečením. Čierna farba bude naozaj čiernou a odtieňom šedej môžete zamávať. Uvarte dve šálky silnej čiernej kávy a pridajte ju priamo do bubna k oblečeniu, ktoré sa chystáte prať. Uistite sa však, že máte v práčke len čierne prádlo. V opačnom prípade by ste textil iných farieb mali vyprať znovu.

Zdieľajte tieto geniálne triky na pranie vo Vašej domácnosti aj  s vašimi priateľmi! Určite si im budú tiež hodiť!

zdroj:  healthandhealthytips.com

You Might Also Like