Žena posypala rastliny škoricou! Geniálny trik na pestovanie rastlín pre každého!

Používate škoricu iba ako prísadu do rôznych buchiet, koláčov, vareného vína a pokrmov? Potom neprestávajte čítať a objavte s nami úžasné schopnosti a využitie škorice. Budete veľmi prekvapení tým, čo dokáže. Škoricu používali už v starom Ríme a práve tam ju začali pridávať do vína, aby podstatne vylepšili jeho trpkú príchuť.

Viete o ďalšom spôsobe použitie škorice v nepotravinárskom smere? Nie? Potom Vám ho radi predstavíme.

 Postup
1)

Škorica sa vie báječne starať o všetky rastliny, ktoré napadla pleseň. Táto pleseň je častým problémom u mladých rastliniek. Vyskytnúť sa ale samozrejme môže aj u starších. Ak sa u vašich rastlín táto pleseň vyskytuje, je ten najlepší čas pre škoricu. Nemilosrdne s týmto parazitom zatočí.

2)

Jednoducho posypte mletou škoricou napadnuté miesta v hline. Pôdu okolo rastliny stačí jemne poprášiť. Aj štipka dokáže zázraky, preto nie je nutné to so škoricou preháňať.

3)

Niektorí záhradkári preferujú iný spôsob. Pridávajú škoricu rovno do vody, ktorú potom pôdu zalievajú. Opakované použitie škorice pleseň zlikviduje a zabráni jej opätovnému tvoreniu.

4)

Škoricu môžete rovno použiť už pri výsadbe nových rastlín. Ak sa teda chystáte k presádzaniu, po škorici určite ihneď po zasadení siahnite. Rastlina bude silná a krásne zdravá.

Zdieľajte tento geniálny trik ako použiť škoricu pri pestovaní rastlín aj s vašimi priateľmi! Určite ho tiež ocenia!

You Might Also Like