Žena hodila cesnak do vriaceho mlieka. Výsledkom bola záchrana pre celú rodinu!

Cesnakové mlieko – starý ľudový liek na stovky chorôb. Už dávno je známe, že cesnak je prírodné antibiotikum. Ak vás trápi, že po konzumácii váš dych nebude veľmi voňavý, neobávajte sa.

Vďaka varení sa tieto obavy rozplynú. Výsledkom bude vynikajúci liek bez špecifického zápachu, ktorý pomáha telu vyrovnať sa s chorobami a to nielen s prechladnutím.

Užitočné vlastnosti spojením mlieka a cesnaku

 

 

Znižuje zlý cholesterol a zlepšuje funkciu kardiovaskulárneho systému.Nápoj je vhodný pre pečeň, pretože cesnak v sebe obsahuje síru, ktorá pomáha pečeni prečistiť sa a detoxikovať organizmus. Zmierňuje zápaly a bolesti spojené s artritídou. Cesnak zlepší prácu nervovej sústavy a zmierni nespavosť. Do mlieka s cesnakom môžete pridať aj trochu kurkumy a získate tak skvelú medicínu na vykašliavanie. Varený cesnak dokáže liečiť neplodnosť u mužov i žien. Okrem toho, mlieko s cesnakom tvorí liek na impotenciu.

Na prípravu potrebujete:

 

500ml mlieka
10 strúčikov cesnaku
2 čajové lyžičky cukru
250ml vody

postup:

Cesnak očistite a roztlačte cez lis.

Vodu zmiešajte s mliekom a dajte variť. Keď začne vrieť, pridajte cesnak a znížte oheň na minimum.

Zmes za občasného miešania povarte 10 minút a pridajte cukor.

Cesnakové mlieko pite 2-krát denne bez ohľadu na to, kedy konzumujete jedlo. Hoci je táto kombinácia vytvorená z prírodných produktov, nemusí byť vhodná pre všetkých ľudí. Ide najmä o ľudí s cukrovkou, s akútnym ochorením tráviaceho traktu či s nízkym tlakom.

Tiež sa neodporúča piť dojčiacim ženám.

Na zdravie!

You Might Also Like