Zdravotný trend na rok 2017 – Kvalitný ničím nerušený spánok !

“Čistý  spánok” je koncept zameraný na kvalitný a dobrý spánok. Nejde len o pravidelnosť spánku, ale aj o jeho kvalitu. Spánok determinuje apetít, stupeň energie, preto by mal byť prioritou predtým, než začnete rozmýšľať o diéte. Podľa odborníkov by ste sa mali v roku 2017 zamerať na čistý a kvalitný spánok.

Doteraz sa hovorilo iba o strave bez konzervantov a farbív. V roku 2017 sa predostrel nový trend – čistý spánok, ktorý ako jedna z prvých prezentovala americká herečka Gwyneth Paltrow. V článku publikovanom v “Daily Mail”, Američanka napísala: “Štýl života aký vediem tkvie v zdravej strave, ale aj čistom spánku. Spánku venujem najmenej 8 hodín denne a ak sa dá, aj desať.”

Gwyneth a jej experti tvrdia, že na “čistý” a kvalitný spánok pomáha:

– meditácia
– vyhýbanie sa nočnému prejedaniu a zachovanie 12-hodinovej pauzy, počas ktorej držíte pôst (ak jete večeru o 21:00, nejedzte raňajky pred 9:00 ráno)
– masáž určitých bodov na tele pred spánkom
– masáž nôh mastným krémom
– novinkou sú obliečky na vankúše nasiaknuté oxidom meďnatým;výskumy dokazujú, že bráni tvorbe vrások a redukuje ich

Zdravý spánok spôsobí, že budete odpočinutá, šťastná, plná energie, a odhodlaná postaviť sa výzvam nového dňa. Má vplyv nielen na vnímanie seba samého ale aj na kondíciu organizmu, či váhu. Významne ovplyvňuje krásu. Ak vám spánok chýba, trpí celý organizmus, a dôsledky vidieť aj voľným okom. Ak máte preto možnosť, vezmite si slová Gwyneth k srdcu, a pospite si dlhšie. Sama uvidíte, že sa to na zdraví prejaví. 

Wake up of an asleep girl stopping alarm clock on the bed in the morning

Ak sa vyspíte…

Pokožka sa rýchlejšie regeneruje. V priebehu dňa je vystavená množstvu škodlivých emisií: znečistené prostredie, toxíny, make up, ktorý upcháva póry. Počas noci môže pokožka odpočívať a preto môže ráno vyzerať opäť sviežo a zdravo.
Nemáte akné. To preto, že neustály stres sa odrazí na vzhľade pokožky a podnecuje vznik akné.
Rozžiarený pohľad. Potrebný spánok zabráni kruhom pod očami, oči zväčší a rozjasní.
Krajšie sfarbenie pleti. Spánok vplýva na krvný obeh v pokožke a upravuje jej sfarbenie. Jeho nedostatok spôsobí nezdravý a bledý vzhľad.
Žiarivejší a odpočinutý vzhľad, čo ocení každý, koho stretnete.
Lepšia postava. Ak sa vyspíte, zjete menej, veď ponocovanie pokúša na výjazd do chladničky. A nočné jedenie sa rýchlo prejaví.

Zdroj: ofeminin.pl

You Might Also Like