Zbavte sa bolesti sedacieho nervu pomocou tejto jednoduchej 10 minút trvajúcej metódy

Sedací nerv je najdlhším svalom v tele. Často ho môže postihovať zápal sedacieho nervu alebo ľudovo ischias. Nájdete ho v zadnej časti vášho tela, začína od zadku a ide dole, po celej dĺžke nohy a končí v spodnej časti.

Bolesti sedacieho nervu môžu byť veľmi silné a môžu vystreľovať z chrbta do vonkajšej strany stehna a nohy až do chodidla, čo môže byť do dôsledku veľmi traumatizujúce.

Môže zmeniť váš každodenný pohyb, bežné úkony, váš život môže byť zmenený práve touto bolesťou. Táto bolesť sa prejavuje ako pocit ťažkých nôh, brnenie či necitlivosť. Môže zasahovať aj do pohybov a sedenia.

Ako sa tejto bolesti zbaviť sme sa venovali už v jednom z našich predchádzajúcich článkov . Než sa k našej uvoľňujúce metóde dostaneme, poďme si zopakovať pár základných informácií o sedacom nerve.

Zápal sedacieho nervu – najdôležitejšie informácie

Zápal sedacieho nervu sprevádza bolesť v rôznej intenzite. Tá závisí  hlavne na samotnej príčine. Bolesť je tiež individuálne, ale v žiadnom prípade nejde o nič príjemné, je teda dôležité začať sa zaujímať o to, ako si čo možno najrýchlejšie pomôcť od tejto nepríjemnej bolesti. Bolesti sa napríklad zhoršujú, keď sa predkloníte, zakašlete alebo kýchnete.

Príčin je hneď niekoľko, môže to byť napríklad hernia disku, prudké otočenie, degeneratívne zmena chrbticových štruktúr, fyzické preťažovanie svalov, napätie svalstva v dôsledku vnútorného napätia. Liečba môže prebiehať rôzne, pokojom na lôžku, trakciami bedrovej chrbtice, zábaly a podobne. Keď to nezaberie, môže sa tiež pristúpiť k operácii.

Lekári navyše predpisujú tiež medikamenty, ktoré pomôžu poskytnúť rýchlu a účinnú úľavu. Tá je však len dočasná, nemá trvalý charakter. Lepšie je využiť prírodné riešenie, také, ktoré vám pomôže dlhodobo a celkovo. Pomôže ochrániť nerv pred zápalom, tlakom a tiež pred bolesťou.

Prírodná metóda na potlačenie bolesti sedacieho nervu

Táto rýchla metóda vám v 10 minútach môže pomôcť vyriešiť váš problém. Je jednoduchá a hlavne je prírodná! jej účinnosť sa odvíja od toho, v akom štádiu váš stav aktuálne je. Postupujte preto starostlivo. Ide o liečbu, ktorú môžete aplikovať desať minút pred spaním.

Ingrediencie

  • 1 liter jablčného octu
  • hrsť morskej soli
  • voda

Postup

  • Vezmite lavór alebo inú vhodnú nádobu a nalejte do nej desať litrov dostatočne horúcej vody.
  • Do tejto vody pridajte hrsť morskej soli a jeden liter jablčného octu.
  • Všetko miešajte, kým sa soľ úplne nerozpustí.
  • Nohy ponorte do lavóra a nechajte ich tam, kým voda úplne nevychladne.
  • Následne nohy vytiahnite a osušte.
  • Ľahnite si do postele a uistite sa, že vaše nohy zostanú v teple po celú noc.
  • Zakryte je poriadne prikrývkou.

Odporúčania

Keď sa ráno prebudíte, nezostávajte bosí. Nechoďte po zemi bosí a radšej si nasaďte ponožky alebo papuče. Ak budete túto liečbu podstupovať, ucítite úľavu od bolesti už od prvej aplikácie. Ak je to nutné, opakujte tento proces každý deň, až bolesť úplne vymiznú.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like