Zázrak v podobe tabliet do umývačky riadu. Toto vám v reklame nepovedia, ako všestranne sa dajú využiť!

Určite sa už aj vám aspoň raz v živote stalo, že ste kúpili nesprávny tip tabliet do umývačky riadu. Prvá reakcia by sa mohla zdať, že ste vyhodili peniaze. No opak je pravdou. Ani netušíte na čo všetko ich môžete použiť.

Na obale sa o tomto určite nedočítate: Tablety do umývačky riadu sa dajú využiť viacerými spôsobmi. Jedným z nich je použiť ich proti zapáchajúcemu a upchatému odtoku. S týmto trikom problém jednoducho a rýchlo vyriešite.

Tabletu položte do problémového odtoku, následne na ňu pomaly lejte vriacu vodu. Tabletu nechajte chvíľu pôsobiť a počkajte si na výsledok, určite budete spokojní. V prípade, že chcete, aby bol účinok efektívnejší prepláchnite odtok octom.

Po zápachu z práčky žiadne stopy: Ak vás trápi zápach práčky, skúste vyskúšať to, že do bubna hodíte dve tablety. Následne nastavte jeden prací cyklus a počkajte si na práčku ako novú. Tento trik sa mnohým gazdinám osvedčil najviac.

Tabletami vyčistite aj rúru: V kuchyni sa toho vždy veľa melie. Každý deň sa vyvára a na upratovanie už veľa času neostáva. A po čase, keď sa k tomu človek dostane zistí, že vyčistiť mnohé nečistoty vôbec nie je až také jednoduché.

Skúste preto rozpustiť tabletu v horúcej vode a naniesť na povrch, ktorý chcete vyčistiť. Nechajte pôsobiť aspoň pätnásť minút. Nezabudnite potom roztok zotrieť a vytrieť spotrebič do sucha.

So starou formou na pečenie to ešte nevzdávajte: Znečistená forma na pečenie, či hrdzavý plech, ktorý to mal vo vašej domácnosti zrátaný môže byť opäť ako nový. Vložte tabletu do formy, alebo plechu, zalejte horúcou vodou a nechajte pôsobiť cez noc. Po čase sa dostaví vytúžený výsledok. Rána však nezabudnite plech dôkladne vypláchnuť.

Dodajte bielemu oblečeniu stratenú belosť: Kombinácia tablety do umývačky riadu a teplej vody je doslova zázrak. Tablety používajte iba na biele oblečenie, pri ostatných môžu mať opačný účinok a to taký, že vám oblečenie vybledne. Tabletu môžete vložiť aj rovno do bubna práčky do prania. Je to na vás akou formou budete tablety pri praní používať.

Maľovať sa ešte nemusí: Mastnota a škvrny si nevyberajú. Často sa objavia aj na stenách. Situáciu zachráni roztok z tablety do umývačky.  Jediný háčik je v tom, že stena musí byť umývateľná, v opačnom prípade to ani neskúšajte.

Plastový nábytok: Skúste roztok z tablety použiť aj pri záhradnom nábytku. Odstránite usadený prach, vtáčie výkaly a dokonca aj zažratú nečistotu.

Už nedrhnite toaletu: Už sa trápne s čistením toalety. Uľahčite si prácu najviac ako to len ide a to tým, že hodíte tabletu priamo do misy toalety. Nechajte pôsobiť cez a ráno si užívajte to ako jednoducho ste toaletu vyčistili a hlavne bez námahy. Tabletu môžete rovnakým spôsobom vyčistiť aj samotnú nádržku.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like