Zázračná Tabata: Stačí sa držať týchto dvoch pravidiel a za 30-minút spálite viac kalórií, ako za hodinu behu! Zázračná Tabata: Stačí sa držať týchto dvoch pravidiel a za 30-minút spálite viac kalórií, ako za hodinu behu!

Myslíte si, že také niečo predsa nemôže byť pravda? Nie, nemýlime sa, rýchle špeciálne cviky krásne vymodelujú naše telo a rozpustia tukové vankúšiky v rekordnom čase!

A ako to celé vlastne funguje?

Princíp cvičenia Tabata:

Cvičíme 20 sekúnd, a to tak rýchlo, ako je to len možné. Potom sa 10 sekúnd nadychujeme a vydychujeme a celé cvičenie 8x opakujeme. Jednoduché? Vyskúšajte!

Pondelok – Podrep

Postavte sa vzpriamene a potom ohnite nohy v kolenách do mierneho podrepu. Počas toho, ako sa spúšťate do podrepu, držte ruky predpažené. Takto sa vráťte aj do pôvodnej pozície – teda do stoja.

Utorok – Beh na mieste

Bežte na mieste 2o  sekúnd, a to tak intenzívne, ako je to len možné. Potom sa 10 sekúnd venujte chôdzi na mieste. Ak nemáte bežiaci pás, robte pomaly krok vpred a krok vzad.

Streda – Kľuky (vzpieranie na rukách)

Kľakneme si na kolená a rukami v šírke ramien sa opierame o zem, tak ako to vidno na obrázku. Pomaly sa spúšťame na zem, pričom krčíme ruky v lakťoch a znovu sa dvíhame nahor.

Štvrtok – Sklápačky

Ležíme na chrbte, nohy mierne pokrčíme v kolenách a potom sa mierne dvíhame tak, aby sme sa rukami dotkli kolien. Potom sa znovu vrátime do ľahu.

Piatok – Panáčik

Stojíme vzpriamene, ruky rozpažíme. Potom skáčeme nohami k sebe a od seba, pričom tlieskame rukami nad hlavou alebo sa vždy plesneme po stehnách.

V sobotu a v nedeľu si môžeme dať pauzu, alebo sa vyberieme na prechádzku 🙂    

 

 

 

You Might Also Like