Zázračná rastlinka, ktorá lieči ekzémy, psoriázu, akné a všetky ďalšie kožné ochorenia.

Túto rastlinu pozná ľudstvo už niekoľko tisícročí. Je bohatým zdrojom širokého spektra látok, akými sú vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, E), minerály (vápnik, fosfor, draslík, sodík, chlór, ale aj mangán, meď, zinok či chróm), aminokyseliny (aloe vera obsahuje až osem esenciálnych aminokyselín) a dokonca aj enzýmy.

Podľa názoru mnohých odborníkov, tento zázrak spomedzi všetkých rastlín, je ten, ktorý má najlepšie účinky na našu pokožku. Ide o najvšestrannejšiu liečivú rastlinu vôbec, má celú paletu využitia na liečbu rôznych zdravotných neduhov. Môže sa užívať vnútorne vo forme šťavy, alebo aj vonkajšie vo forme gélu. O ktorej rastlinke je reč? Predsa o Aloe vera.

Aloe vera má dobré hojivé účinky a veľmi dobre pôsobí na suchú (ekzémy, psoriáza) a problematickú pokožku. Nielenže pokožku hydratuje, ale má aj protizápalové účinky, navyše vypína pleť a tým zakrýva prvé známky starnutia.

Na čo všetko sa dá Aloe vera použiť?

1) Upokojuje podráždenú a začervenanú pokožku.

2) Skvelý kondicióner na vlasy. Vezmite trocha čerstvej dužiny a rozmieste ju na kašičku. Potom si ju ako gél naneste na vlasy a jemne pomasírujte pokožku. Nechajte ju tam 2 minúty, potom ju zmyte vodou.

3) Urýchľuje rast vlasov. Umývanie vlasov šampónom s pridanou šťavou z Aloe vera alebo priame nanášanie Aloe na vlasovú pokožku stimuluje rast a zlepšuje kvalitu vlasov.

4) Spevňuje nechty. Pravidelne si nechty a ich okolie potierajte šťavou alebo dužinou z Aloe vera. Časom by nechty mali byť kvalitnejšie a menej lámavé.

5) Lieči akné.  Aloe znižuje zápaly a lieči akné vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam. Čerstvou dužinou si pravidelne potierajte postihnuté miesta na pokožke.

6) Zmierňuje vrásky. Aloe zlepšuje okysličenie buniek a spevňuje kožné tkanivá. Pokožka sa tak stáva pevnejšou, elastickejšou a na pohľad mladšou.

7) Lieči herpes, ekzém, psoriázu, dermatitídy a kožné alergie. Dokáže preniknúť hlboko do pokožky a zvnútra ju zregenerovať. Stačí si ňou pravidelne potierať problémové miesta.

8) Môžete ju používať na popáleniny, pokožku spálenú od slnka, odreniny a tiež na malé rezné rany.

9) Odstránenie jaziev a strií. Aloe sa ukázala ako výborný prostriedok pri zmenšovaní jaziev a popôrodných značiek na natiahnutej pokožke, niekedy nazývanými aj „strie“.

10) Bolesť ďasien a zubov. Čerstvá dužina alebo preplachovanie štavou z aloe v ústnej dutine pomôže od problémov v ústnej dutine.

11) Lieči chrípku a nachladnutie. Vďaka svojim antibakteriálnym účinkom a vysokému zloženiu vitamínov a minerálov urýchli liečbu každej chrípky a nachladnutia.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

Zdroj

You Might Also Like