Zajtra je tu Zelený štvrtok. Týchto 7 vecí by ste nemali zabudnúť urobiť, ak sa chcete zbaviť všetkých hriechov a nechcete mať 13 rokov nešťastie!

Zelený štvrtok, alebo inak nazývaný aj Veľký štvrtok je súčasťou Veľkého týždňa. S týmito oslavami sa často spájajú tradície a povery. V tomto príspevku vám prezradíme, čo je dôležité urobiť na Zelený štvrtok, aby ste boli počas celého roka zdraví, šťastní a finančne zabezpečení.

Plávanie za svitania

Ku tradíciám v tento deň nemôže chýbať plávanie za svitania. Vašou úlohou je vstať pred východom slnka a ísť si zaplávať. Voda má v tomto čase liečivé vlastnosti: uzdravuje, hojí rany a zbavuje hriechov.

Predpokladá sa, že voda má v tomto čase zvláštnu hojacu a čistiacu silu. Podľa Evanjelia, v tento deň, Ježiš Kristus umyl svojim učeníkom nohy pri poslednej večeri ako gesto bratskej lásky a pokory.

Zmena účesu

Ako dlho už túžite po novom strihu? Tento čas je na to ako stvorený. Predpokladá sa, že sa do orezaného uzamkne všetko zlé.

Návšteva kostola

Kostol sa v tento deň navštevuje pre spoveď a prijímanie. To pomôže očistiť dušu od hriechov. V Zelený štvrtok sa v kostole zapáli oheň, ktorý je nutné v podobe sviečky priviesť domov. Predpokladá sa, že práve táto sviečka ochráni dom pred poškodením a pred požiarom počas celého roka. V tento deň sa tiež majú maľovať vajíčka.

Upratovanie

Do čistého domu prichádzajú hostia najradšej. Nebuďte lenivá a umyte aj okná, dvere, steny, podlahy, stropy a koberce. Nezabudnite vyprať závesy a iné textílie. Zbavte sa tiež vecí, ktoré nepotrebujete. Dávať staré veci iným ľuďom, avšak nie je dobré. Z vášho domu by tak mohla vyprchať pohoda.

Počítanie peňazí

Aby ste predišli finančným ťažkostiam počas celého roka, spočítajte si všetky peniaze, ktoré máte v dome. V tento deň si však nepožičiavajte peniaze od nikoho a ani vy nikomu nedávajte.

Pripravte si sviatočné pečivo a soľ

Napečte sviatočné koláče a zabávajte sa pri tom. Hlavným dôvodom pečenia je zábava a pozitívna nálada.

Pripravte si tzv. „čiernu soľ“. Pri domácich pomeroch je najjednoduchšia táto metóda: kamennú soľ, za stáleho miešania, opražte na panvici, kým nezíska tmavú farbu. Táto soľ je nevyhnutná pri príprave všetkých jedál, má totiž životodarnú silu.

zdroj: bonjourglamour.ru

You Might Also Like