Začala som používať tieto techniky na líčenie. Moji priatelia mi hovoria, že vyzerám o 10 rokov mladšia.

Každá žena chce mať rovnako namaľované oči a to už tobôž, keď ide o očnú linku. V dnešnej dobe sa linky dajú kúpiť vo forme ceruzky alebo tekutej gélovej. Spraviť si peknú linku potrápi nejednú ženu. Hlavne , ak každé ráno vstávate do práce a nemáte času nazvyš. Pokiaľ nemáte padnuté viečka , patríte medzi tie šťastné ženy. Ale ak aj máte padnuté viečka, nezúfajte. Dobre si vyskúšajte tieto rady  počas líčenia a uvidíte, že budete vyzerať mladšie.

Základom je mať pekné upravené a hlavne rovnaké obočie na jednej aj druhej strane. Obočie je veľmi výrazným prvkom, ktorí si ľudia všimnú hneď na začiatku. Nemalo by byť ani hrubé ,ani veľmi tenké.  Farbu sa snažte zvoliť čo najvhodnejšie k farbe vlasom a vašej pleti. Odfarbené blond vlas y a čierne obočie určite nepôsobia veľmi príťažlivo. Ak sa vám to zdá príliš ťažké, tak sa netrápte, v dnešnej dobre je veľa kosmetických salónov, kde vám pomôžu. ( celý video-návod si môžete pozrieť na spodku strany ) 

1) Aby ste nemali rozmazané očné tiene alebo odtlačenú očnú linku, je potrebné  aplikovať podkladovú bázu na vrchné viečko. To zaistí želaný efekt po celý deň.

2) Aplikátorom alebo štetcom si naneste telový alebo jemne tmavší tieň, ten rozžiari vaše oko. Nezabudnite, že je potrebné ho dať do vnútra viečka ale aj von.

3) Môžte zvoliť aj jemné tieňovanie, postačí trošku tmavší očný tieň a jemne ho naneste z vonku dovnútra, pekne po okraji oka.

4) Tu je malé riešenie pre dámy, ktoré majú klesnuté viečka. Štetec sa snažte držať položený o nos a skúste spraviť „čiaru“ až k oku. Potom postačí ceruzka, môže byť hnedá a spravte linku. Váš pohľad bude uhrančivejší.

5) Nikdy nezabúdajte na korektor, ten vám pomôže rozžiariť oči a zakryje to, čo by nikto nemal vidieť.

6) Teraz budete potrebovať štetec a hnedý tieň. Od spodnej linky sa ho snažte rozmazať tak, aby splynul so zvyškom. Celý trik spočíva v tom, ako to vytieňujete. Dajte si záležať.

7) Teraz to najdôležitejšie- očná linka. Predkreslite si vonkajšiu líniu . A potom stačí keď obtiahnete spodok hnedej línie, ktorá je už na oku.

8) Celistvý efekt vytvoria natočené mihalnice, na ktoré použijete maskaru. Nebojte sa s farbami experimentovať , v dnešnej dobe ich je od výmyslu sveta. Metalické, trblietavé, matné. Avšak aj tak myslite na to, že k bledším vlasom sa budú hodiť aj jemnejšie farby.

Video návod:

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: youtube.com / trendweb.sk

You Might Also Like