Zabudnite na škrabku! S rannou námrazou na čelnom skle je KONIEC. Stačí tento jednoduchý trik

V zime nás čakajú mrazy, čo znamená, že ráno budeme musieť škrabať okná na autách. Je tu ale spôsob, ako tento otravný ranný rituál obísť…

Väčšina ľudí zimné rána naozaj neznáša – sme nevyspatí a nevrlí. Len málokto je ochotný si bez problému ráno privstať a ešte k tomu ísť do zimy škriabať námrazu z čelného skla svojho auta. Stačí úplne jednoduchý trik a námraza je behom pár okamihov preč.

V prípade, že ráno pravidelne budík trikrát posúvate a nestačíte sa ani naraňajkovať, určite sa vám bude hodiť tento zázračný recept – ušetrí vám čas a na otravné škrabanie predného skla, pri ktorom poriadne mrznú ruky, môžete zabudnúť!

Na zmrznuté okná totiž neplatí fyzická sila, ďaleko lepšie zaberie jednoduchý roztok. Ten si dokáže vyrobiť každý. Stačí totiž zmiešať iba dve ingrediencie, ktoré sa nájdu v každej domácnosti:

Potrebujete 1/3 vody a 2/3 izopropylalkoholu, ktorý zoženiete v každom obchode s čistiacimi prostriedkami. Ak mráz príde nečakane, stačí obyčajný lieh.

Aplikujte na predné sklo rozprašovačom. Podľa potreby takto môžete ošetriť všetky sklá na aute. Ľad roztopí počas niekoľkých málo okamihov. Obrovskou výhodou je, že táto zmes nezamrzne, preto ju so sebou môžete nechať v aute cez celú zimu a použiť kedykoľvek, keď to budete potrebovať.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like