Zaberú pár minút denne, no efekt je viditeľný už po týždni. Cviky proti vráskam, aby ste si zachovali mladistvý vzhľad.

Aby sme predišli vráskam a zachovali si krásnu tvár, musíme ju neustále trénovať pretože  svaly rýchlo strácajú pružnosť. Čím skôr začnete s cvičeniami, tým lepšie.

Tvárová gymnastika:
Face building, joga pre tvár alebo gymnastika – nazvite si tieto cviky ako chcete, no podstata je tá istá. Jedná sa o komplex cvičení, ktoré sa zaoberajú všetkými svalmi tváre, zlepšujú krvný obeh a vrátia pokožke zdravú farbu. Taktiež majú na tvár omladzujúci účinok – koža bude natiahnutejšia, vrásky vyhladené a tvár žiarivá.

Nafúknuté líca:
Zhlboka sa nadýchnite nosom a zadržte dych na 3-5 sekúnd. Potom nafúknite líca, vydychujte vzduch cez pery, bez toho, aby ste otvorili ústa.

Vyťahujte kútiky úst:
Nadýchnite sa cez nos a zadržte dych na pár sekúnd. Počas výdychu vyťahujte kútiky úst dvoma prstami dohora.

Vyhladenie vrások na čele:
Na čelo položte druhý, tretí a štvrtý prst a malíček pritlačte na obočie. Zafixujte prsty k čelnej kosti a zatlačte nimi na čelo.

Cvik na oči:
Prsty umiestnite tak, ako vidíte na fotografii. Vašou úlohou je riadne žmurkať očami, aby ste prekonali tlak prstov.

Odstránenie dvojitej brady:
Plynulými pohybmi otočte hlavu na ľavé rameno ako najviac môžete a zhlboka sa nadýchnite. Potom to isté urobte aj na pravú stranu a taktiež hlavu položte na hruď a zhlboka dýchajte.

Bozk:
Široko sa usmejte a potom vytvorte z úst rúrku. Čím je úsmev širší a rúrka je tenšia, tým viac budete zaťažovať svaly a preto dosiahnete lepší účinok.

Čo hovoríte na tieto jednoduché cviky? Snažte sa im venovať tak často, ako môžete, a výsledok vás nenechá dlho čakať. A aké cviky na tvár poznáte vy?

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like