Vždy ste sklamaná z toho, ako Vám chytí na vlasoch farba kupovaná v obchode? Tak využite tieto 3 jednoduché spôsoby farbenia vlasov prírodnou cestou. Z výsledku budete príjemne prekvapené!

Vždy je príjemné, pozrieť sa do zrkadla a vidieť, že Vaše vlasy žiaria zdravím. Pri hľadaní ideálneho vzhľadu však často používame „lieky“, ktoré škodia viac, než uzdravujú, a dokážeme tak vytvoriť len nepatrnú ilúziu dokonalosti.

Čo ale takto nechať vlasy trochu odpočinúť a vyskúšať niektoré skutočne čerstvé prístupy?
Odporúčame Vám venovať pozornosť niektorým rastlinným farbivám, ktoré dodajú vlasom príjemný odtieň bez toho, aby zničili prirodzenú krásu vlasov.

pre brunetky

Tí, ktorí majú hnedé vlasy, môžu mať lesklé a krásne hlboké odtiene pomocou zmesi šalvie a rozmarínu.

Čo budete potrebovať?

  • 4-6 PL šalvie
  • 1-2 PL rozmarínu

Presné množstvo závisí na dĺžke vlasov a požadovanom účinku.

Ako na to?

Pridajte všetky prísady do vriacej vody. Nechajte variť na nízkej teplote po dobu 4 minút a výslednú zmes potom nechajte lúhovať cca hodinu.

Výslednou zmesou čisté vlasy opakovane opláchnite. Tento prostriedok môžete používať denne na suché vlasy pomocou striekacej pištole. Postup opakujte, kým nedosiahnete vysnívaného výsledku.

Pre viac nasýtenú farbu pridajte čierny čaj. Zlatých odtieňov možno dosiahnuť nahradením rozmarínu harmančekom.

Krásne hnedé odtiene vyžadujú použitie listov a vetvičiek lipy, zatiaľ čo tmavo hnedé tóny môžu byť dosiahnuté škrupiniek z vlašských orechov.

TIP! Vždy je potrebné vziať do úvahy, že prírodné farbivá zvyčajne spôsobujú zmenu farby vlasov o 1-2 odtiene.

pre čiernovlásky

Káva môže poskytnúť krásne tmavé odtiene zaujímavého čokoládovo hnedého nádychu, zatiaľ čo kofeín a užitočné minerály podporí vlasy, aby boli silnejšie a lesklejšie.

Čo budete potrebovať?

  • 2-3 PL mleté kávy
  • kondicionér

Presné množstvo závisí na dĺžke vlasov a požadovanom účinku.

Ako na to?

Vytvorte si silnú šálku kávy, ktorú potom vložte do chladničky. Potom zmiešajte kondicionér s mletou kávou a pridajte chladenú kávu z chladničky.

Aplikujte zmes na suché vlasy a nechajte ju tam cca hodinu. Potom umyte šampónom. Pre fixáciu použite po každom umývaní odvar z kávy.

Doba farbenie ovplyvňuje intenzitu farby. Ak chcete dosiahnuť kúzelných vínových odtieňov, môžete pridať kakao, ľubovník alebo černice.

Ak chcete zachovať hlbokú tmavú farbu, použite odvar zo žaludových škrupín, alebo smrekovej kôry.

TIP! Ak chcete zlepšiť štruktúru vlasov, kefujte je na čerstvom vzduchu denne po dobu 5 minút. Na dosiahnutie hustoty použite ricínový olej.

Pre svetlovlásky!

Ak chcete zachovať krásu Vašich blonďatých odtieňov, nemusíte sa uchyľovať k chemickým zesvetlovačom. Dary prírody sú rovnako efektívne v dodaní úchvatne žiarivých odtieňov.

Čo budete potrebovať?

  • 2-4 PL kvetov rumančeka
  • 3 PL medu
  • 1 / 2-1 citrón

Presné množstvo závisí na dĺžke vlasov a požadovanom účinku.

Ako na to?

Dajte kvety rumančeka do vriacej vody a varte asi pol hodiny. Pridajte med a citrónovú šťavu, dobre premiešajte a aplikujte po celej dĺžke vlasov. Vlasy si zakryte fóliou, zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť cca pol hodiny. Umyte teplou vodou pomocou kondicionéru s olejmi.

Ak chcete dosiahnuť teplých zlatých odtieňov, môžete použiť mletý koreň rebarbory.

Ak chcete, aby Vaše vlasy boli čo najsvetlejšie, pridajte k zmesi zmes škorice a zázvoru.

TIP! Prírodné farbivá môžu niekedy viesť k vysušeniu vlasov. Tomu je možné zabrániť použitím šťavy aloe vera rovnako ako kamélie, arganu, kokosového oleja, olivového oleja alebo ľanového oleja.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

ZDROJ : BRIGHTSIDE.ME

You Might Also Like