Vždy som mala problém s vypadávaním vlasov. Vďaka tomuto receptu od mojej kamošky mi začali opäť rásť a môžem ich doslova rozdávať

Nadmernému vypadávaniu vlasov môže čeliť ktokoľvek bez ohľadu na pohlavie a vek. Príčina môže byť rôzna, od stresu v práci až po hormonálnu nerovnováhu.

 

Vlasy vám môžu vypadávať medzi ročnými obdobiami, kedy sa telo stáva citlivé na zmeny teplôt a nedostatku vitamínov.

Hneď, ako si všimnete, že vaša koruna krásy redne, obráťte sa na ovocie, zeleninu a kapsule s rybím olejom. 2x týždenne si pripravte túto masku na vlasy a výsledok bude čoskoro zrejmý.

Domáca maska proti vypadávaniu vlasov

Potrebujete:

  • 1 vajce
  • 1 zrelý banán
  • 1 PL medu
  • 125ml piva
  • 1-2 kvapky esenciálneho oleja s vôňou rozmarínu alebo levandule

Príprava a aplikácia:

  1. V miske si roztlačte banán, pridajte med a premiešajte. Následne do zmesi dodajte vajíčko, prilejte pivo a opäť všetko dobre premiešajte.
  2. Výslednú kašičku prostredníctvom jemnej masáže aplikujte na mokré vlasy a pokožku hlavy. Masírujte si hlavu približne 5 minút, dajte si na ňu čiapku na kúpanie, zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť 40-60 minút.
  3. Nakoniec si umyte vlasy ako obvykle.

Banány sú bohatým zdrojom draslíka, vitamínov A, C a E, ktoré vaše oslabené vlasové folikuly potrebujú. Vajíčka s vitamínmi A, D, E, B skupiny podporujú rast vlasov, silu a lesk.

Pivo v sebe má vitamín B, ktorý spevňuje vlasové cibuľky. Samotný nápoj revitalizuje pokožku hlavy, zmierni svrbenie, podráždenie, odstraňuje lupiny a normalizuje tvorbu mazu.

Med je súčasťou takmer každej regeneračnej masky na vlasy, pretože je ťažké nájsť iný produkt, ktorý je takto výživný. Posilňuje, zjemňuje, vyživuje, hydratuje a urýchľuje rast. Esenciálne oleje pomôžu dodať vlasom príjemnú vôňu a zastavia vypadávanie.

Už po jednom mesiaci používania si všimnete prvé výsledky a než sa nazdáte, problém vypadávania vlasov bude zažehnaný.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like