Vždy ma trápili vrásky okolo očí. Skúsila som túto zázračnú masku a omladla som o 15 rokov

Starnutie spôsobuje celý rad nepriaznivých zmien v našom tele. Prvé zmeny sa najčastejšie prejavujú v oblasti očí. Pokožka na viečkach je tenká a neustále vystavená vonkajším vplyvom prostredia, stresu, nedostatku vitamínov a plnohodnotného spánku.

Existuje mnoho kozmetických prípravkov, ale najúčinnejšie sú väčšinou tie, ktoré nám poskytuje samotná príroda. Pomocou masky, ktorej hlavnú ingredienciu tvoria vajíčka, si môžete vyhladiť jemné vrásky a zabezpečiť, aby bola vaša pokožka svieža.

Ukážeme vám niekoľko domácich receptov, ktoré pomôžu pokožke v oblasti očí zachovať si elasticitu a hladkosť.

Maska z vaječného bielka

  1. Najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom je použitie vaječného bielka. Budete potrebovať 1 bielko a vatový tampón. Naneste si bielko na pokožku okolo očí, ktoré majte zatvorené. Nechajte zmes úplne vyschnúť a potom si všetko umyte studenou vodou.
  1. V rovnakom pomere si zmiešajte vaječný bielok, jačmennú múku a med. Výslednú zmes si aplikujte na oblasť okolo očí, nechajte pôsobiť 20 minút a potom zmyte studenou vodou.

  1. Nasledujúca maska zmierňuje opuch, rýchlo vás zbaví kruhov pod očami a rovnako sa popasuje aj s jemnými vráskami. Budete potrebovať: 2 vychladené žĺtka, 1 ČL kvetového medu a 1 ČL olivového oleja alebo oleja z marhuľových jadier. Všetko zmiešajte v mixéri a naneste na pleť. Celá procedúra netrvá dlhšie ako 30 minút a výsledok bude prekvapujúci!

  1. Na suchú a unavenú pleť si zmiešajte 1 žĺtok, ČL olivového oleja a šťavu z polovice citróna. Masku nechajte na pleti pôsobiť 20 minút, zmyte vatovým tampónom so studeným mliekom.

  1. Ak do vaječnej zmesi pridáte mlieko, vznikne z toho vynikajúca maska na očné viečka. Túto zmes môžete pridať aj do výživy dieťatka, pretože v sebe obsahuje množstvo živín.

Nezabudnite, že každá maska sa musí nanášať na vyčistenú pleť bez make-upu!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like