Vždy keď som chcela posilniť svoju imunitu, siahla som po tomto zázračnom nápoji. Všetko, čo budete potrebovať sú 3 suroviny

 

Ak chcete svojmu telu pomôcť a dopriať si pevné zdravie, tento recept je pre Vás ako stvorený. Tento jednoduchý koktail podporí váš imunitný systém a skvele vás nakopne do náročného dňa.

 

 

 

Potraviny potrebné na výrobu tohto skvelého nápoja máte väčšinou vždy doma, tak hor sa do príprav.

 

Na smoothie budete potrebovať:

1 zrelé kiwi

200 ml jogurtu

štipku mletej škorice

Pri výbere jogurtu je to len na vás. Môžete si vybrať s vyšším alebo nižším obsahom tuku, tiež si môžete zvoliť príchuť.

 

 

 

 

Postup:

Kiwi si očistíme, umyjeme a nakrájame na menšie kusy, ktoré vložíme do mixéra. Následne pridáme jogurt a škoricu. Necháme chvíľu rozmixovať! Perfektný smoothie máme na svete.

Každá surovina, ktorá je uvedená v recepte má vlastnosti, ktoré sú užitočné nielen pre našu imunitu ale aj pre celý organizmus.

 

Liečivé vlastnosti:

 

Kiwi

 

 

Ovocie kiwi v priemere obsahuje až 75 mg vitamínu C a 2,5 mg vlákniny. Napomáha čistiť cievy a zároveň zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Pravidelná konzumácia kiwi znižuje riziko vzniku aterosklerózy, Parkinsonovej choroby, srdcového zlyhania a dokonca aj rakovinových ochorení.

 

Kefír / jogurt

 

 

Kefír ma pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru. Obsahuje vápnik, bielkoviny a cenné vitamíny. Má tiež imunostimulačné účinok a zároveň odstraňuje únavu. Nezabúdajte na to, že je najlepšie konzumovať kefír keď má izbovú teplotu.

 

škorica

 

 

 

Škorica obsahuje veľa minerálnych látok medzi, ktoré patrí: vápnik, draslík, železo, horčík, zinok a fosfor. V škorici tiež nájdeme aj prospešné vitamíny C, A a D. Toto chutné korenie má antiseptický účinok, stimuluje produkciu inzulínu a znižuje hladinu cukru v krvi. V neposlednom rade má pozitívny vplyv aj na funkciu mozgu a očí.

Jesť či piť kiwi by ste mali hlavne v tomto chladnom období najlepšie pred spánkom. Takmer okamžite budete cítiť nárast sily a skvele tak predídete prechladnutiu.

 

 

 

 

S týmto nápojom sa vyhnete chrípke, prechladnutí ale aj bolesti v krku. Určite ho vyskúšajte a sami uvidíte aké účinky má.

 

 

You Might Also Like