Vyzerám o 10 rokov mladšia a to vďaka blahodárnym účinkom kokosového oleja

V súčasnej dobe sa z kokosového oleja stal ten najobľúbenejší kozmetický prípravok. Používa sa ako vyživujúci krém, odstraňuje make-up alebo hydratuje celé telo v podobe telového mlieka.

Chceme sa s vami podeliť o tajomstvo, ako využiť tento blahodarný prípravok. Tu je niekoľko tipov!

 

Starostlivosť o nechty
Trením kože v okolí nechtov sa zbavíte suchej a odlupujúce pokožky.

Kŕčové žily

Kokosový olej pomáha v raných fázach tohto ochorenia. Potrite si ním každý deň problémové oblasti a čoskoro uvidíte zlepšenie.

Celulitída

Zmiešajte si zomletú kávu s kokosovým olejom. Počas sprchovania si urobte s touto zmesou masáž problémových partií po dobu asi 10 minút. Kokosový olej účinne vyhladzuje drobné hrbolčeky na koži.

Strie

Najúčinnejší a bezpečný spôsob pre prevenciu pred striami počas tehotenstva. Nanášajte si ho pravidelne po osprchovaní na brucho a boky

 

 

 

Opuch okolo očí
Každý večer si naneste na okolie očí malé množstvo oleja a ráno budete milo prekvapení!

 

Bielenie pigmentových škvŕn
Kokosový olej účinne odstraňuje drobné poškodenia kože. Namažte si ho na škvrny alebo jazvy, ktoré sa chcete zbaviť.

 

Na vyrovnávanie vlasov
Mnoho žien každé ráno stretáva s nepoddajným vlasmi. Ak chcete, aby boli rovné, rozotrite si v rukách malé množstvo oleja a ľahko ho votrite do vlasov.

 

Hojenie rán
Neskúšajte si ho aplikovať na otvorené rany! Počkajte, kým sa vám na mieste vytvorí chrasta, a každý deň si ju potierajte. Tým si urýchlite dobu hojenia.

 

Črevné parazity
Nie je žiadnym tajomstvom, že kokosový olej je skvelý na zlepšenie trávenia. Pravidelnou konzumáciou sa tak prirodzene zbavujete červov.

 

You Might Also Like