Vytvorte si svoju vlastnú lekáreň na parapete vášho okna. Sila rastlín je oveľa lepšia, než chemické preparáty za drahé peniaze

Keď sa človek necíti vo svojej koži, ide veľmi často do lekárne, kde za drahé peniaze nakúpi buď lieky, alebo rôzne doplnky stravy. Pomôcť síce môžu, ale tiež nemožno zabúdať na fakt, že bývajú plné chemických látok…

Preto je na mieste hľadať alternatívne cesty. Môžete si urobiť svoju vlastnú lekáreň, a to priamo na parapete vášho okna. Ako na to? Je to jednoduché, pretože stačí vedieť, čo si zasadiť…

Zasaďte si peňažný strom čiže tučnolist

Legendy a povery hovoria, že práve tento strom dokáže ľuďom prinášať peniaze. My sa však pozrieme na jeho ďalšie vlastnosti, ktoré súvisia s ľudským zdravím:

  1. Táto rastlina dokáže na ľudské zdravie celkom zaujímavo reagovať. Ak je v dome alebo byte niekto chorý, môže tento strom začať meniť svoju farbu. Jeho listy prejdú zo zelenej do oranžovej a dokonca až do čiernej.
  2. Ideálne je aj na poranenie kože. Je jedno, či ste sa porezali, máte modrinu, alebo ste sa odreli či spálili. Stačí si nastrúhať zopár listov a aplikovať priamo na dané poranenia. Uvidíte sami, ako sa urýchli samotná regenerácia daného poškodenia.
  3. Pomáha pri bodnutí hmyzom. Postup je rovnaký, ako v predchádzajúcom prípade. Buď vám môže pomôcť nastrúhaný list, alebo možno aplikovať len šťavu.
  4. Máte na perách opar a chcete si s ním poradiť čo najskôr? Aj tu pomôže. A opäť to budú listy, ktoré utrhnite, vytlačte z nich šťavu a tou daný opar pravidelne potierajte. Aby bola zachovaná sterilita, tak nie prstami, ale používajte vatovú tyčinku, ktorú do šťavy vždy namočíte.
  5. Nezabúdajme na ďalšiu zaujímavú možnosť využitia. A to vo chvíli, keď vás trápia problémy, ako je napríklad artritída, rovnako ako sa môže jednať o artrózu. Odporúčame získať šťavu z listov, ktorou sa následne budú mazať boľavé a choré kĺby.

Pokiaľ sa Vám tento článok páči, môžete ho komentovať, diskutovať a budeme radi, ak ho budete zdieľať pre svojich známych. Robíme to s ochotou hlavne pre vás, našich fanúšikov. Nezabudnite nás podporiť kliknutím na LIKE 🙂

You Might Also Like