Vyskúšala takmer všetko, ale z bolestí kĺbov a artritídy ju vyliečila až zmes týchto 2 látok!

Všetci si myslíme, že vieme, čo je to artritída či reuma. Avšak tí, ktorí ju nezažili, si ju vedia len ťažko predstaviť. Artritída je ochorenie, ktoré spôsobuje chronické bolesti a zápaly…

Taktiež aj stuhnutosť prstov na rukách či nohách, kolien, bedier a ďalších telesných kĺbov. Artritída môže mať niekoľko foriem. Najčastejšie sa vyskytuje reumatoidná artritída, ktorej príznaky sa rozvíjajú postupne počas dlhšieho obdobia, zvyčajne niekoľkých týždňov. Niekedy sa ale môže rozvinúť aj rýchlejšie, dokonca aj počas dní. Bolesť kĺbov pri reumatoidnej artritíde je obvykle pulzujúca a bodavá. Silnejšia býva ráno.

Vyliečenie jablčným octom za 2 týždne

Než začneme s popisom kúry, vedzte, že ide o skutočný životný príbeh ženy, ktorá úspešne použila jablčný ocot na vyliečenie svojej chronickej artritídy. Volá sa Linda Faulknerová, ktorej bola táto choroba diagnostikovaná ešte v roku 2006.

Odvtedy vyskúšala množstvo rôznych liečebných terapií, vrátane liekov na potlačenie bolestí či steroidných kortikoidov, ale žiadne nepriniesli úspech, iba dočasné potlačenie bolestí.

Bez ohľadu na to, čo urobila, bolesti sa vždy vrátili. Najprv mala postihnuté zápästia, potom sa ochorenie rozšírilo do chrbta a krku, pričom bolesti postupne silneli.

Jedného dňa sa Linda dočítala o organistce z kostola Sarah Gallovej, ktorá svojou artritídu vyliečila pomocou pitie zmesi vody, medu a jablčného octu. Rozhodla sa preto, že to tiež vyskúša.

Začala tak s pitím jedného pohára vlažnej vody zriedenou s 1 čajovou lyžičkou medu a 1 čajovou lyžičkou jablčného octu každé ráno a večer.

O 2 týždne neskôr zostala po celých rokoch od rozvoja ochorení prvýkrát bez bolestí. Linda bola vskutku šokovaná a zároveň šťastná. Tento domáci liek jej pomohol opäť si naplno užívať život.

Ako jablčný ocot lieči artritídu

Experti tvrdia, že bolesti kĺbov sú často spôsobené nedostatkom minerálov. Jablčný ocot obsahuje veľké množstvo vápnika, draslíka, horčíka a fosforu – teda minerálov, ktoré telo potrebuje na zmiernenie bolestí.

Jablčný ocot naviac obsahuje antioxidanty, kyselinu octovú a betakarotén, ktoré sú taktiež veľmi prospešné pri bolestiach. Antioxidanty blokujú škodlivé účinky voľných radikálov a predchádzajú poškodeniu tkanív, ktoré sú typické pre degeneratívne ochorenie ako artritída.

No a nakoniec, jablčný ocot pomáha z tela vyplavovať toxické látky a má aj protizápalové účinky. Med, ktorý bol do receptu pridaný tiež, utlmuje zápaly a podporuje rýchlejšiu regeneráciu poškodených tkanív.

Záver

Takže, ak aj vás trápi artritída a bolesti kĺbov, potom bezpodmienečne musíte vyskúšať tento recept.

Okrem pitia jablčného octu, liečbu možno urýchliť aj pomocou octových zábalov. Tie poskytnú takmer okamžitú úľavu od bolestí až do vyliečenia, ktoré zabezpečia jablčný ocot užívaný vnútorne.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like