Vyskúšajte tento trik, ktorý vás ochráni pred zápalom dutín, nádchou a prechladnutím. Funguje už za 1 minútu!

Mnohým z vás určite niečo hovorí preplach nosa slanou vodou, niektoré z vás ho doma možno pravidelne praktizujú, no nájdu sa aj ľudia, ktorí o ňom zrejme počujú prvýkrát. A keďže je tu jeseň, častokrát prinášajúca so sebou sychravé počasie a prechladnutia, nádchy či chrípky, rozhodne stojí za pokus preplach nosa slanou vodou vyskúšať. Z vlastnej skúsenosti vám môžem potvrdiť, že to skutočne funguje. 

 

Nasledujúca procedúra sa môže vykonávať pomocou špeciálnych prístrojov a pomôcok. Navyše, výsledok domáceho premytia nosa nie je o nič horší ako ten urobený u lekára. Na to, aby ste sa zbavili bežného prechladnutia a nádchy, musíte si nos prečistiť aspoň 3-4x denne 1 hodinu po jedle. K tomu si môžete kúpiť liek z lekárne alebo si ho pripraviť vlastnoručne doma…

Potrebujete

  • 500 ml filtrovanej alebo minerálnej vody
  • 1 ČL morskej alebo himalájskej soli
  • Vhodnú nádobu na prepláchnutie nosa

Postup

  1. Zohrejte si vodu na 40 stupňov. Dávajte si pozor – príliš horúca voda môže poraniť nosovú sliznicu.
  2. Rozpusťte si vo vode soľ.

Nos si môžete premývať aj so slabými odvarmi byliniek, napríklad harmanček, ľubovník bodkovaný, nechtík lekársky či šalvia.

Je dôležité si uvedomiť, že proces preplachovania nosa je kontraindikovaný pri nasledujúcich ochoreniach: akútny zápal stredného ucha, akútny hnisavý zápal nosových dutín, pravidelné krvácanie z nosa, novotvary v nosovej dutine či intolerancia zložiek použitých v roztoku.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj : takprosto.cc

You Might Also Like