Vynikajúce mini pizze: Ponúkla som ich návšteve a každý sa hneď pýtal na recept.

Tieto famózne mini pizze budete milovať. Domáce cesto z vás urobí toho najlepšieho kuchára. Recept je veľmi jednoduchý a zvládne ho úplne každý. Najlepšie je, že na tento recept budete potrebovať len pár surovín.

Na cesto budete potrebovať:

1/2 kg múky

125 ml vody

125 ml mlieka

1 čajová lyžička oregana

1 čajová lyžička soli

1 čajová lyžička cukru

5 polievkových lyžíc oleja

1 balíček sušeného droždia

Na omáčku budete potrebovať:

kečup alebo paradajkový pretlak

olej, môžete použiť aj olivový olej

oregano

cukor

Na oblohu budete potrebovať:

šunku

šunka

klobása

syr

cibule

huby

 

Ako na to?

Najprv si prichystáme všetky ingrediencie, ktoré potrebujeme na cesto.

 

Následne si pripravíme kvások. Do misky si dáme droždie, cukor a vlažnú vodu. Kvások necháme odstáť a neskôr pridáme múku, mlieko, olej, soľ a oregano. Cesto miešame kým nám nevznikne pekný bochník a necháme ho vykysnúť.

 

Keď máme cesto spracované, vytvoríme si z neho 12 – 13 menších častí, ktoré ešte necháme dostatočne nakysnúť.

 

Počas kysnutia si pripravíme omáčku. Zmiešajte všetky suroviny, ktoré máte na omáčku pripravené. Podľa chuti môžete ešte pridať kúsky čerstvej bazalky.

 

Z bochníkov vytvarujeme guľaté mini pizze, ktoré potrieme pripravenou omáčkou. Na mini pizze následne poukladáme všetky suroviny, ktoré máme vybrané na oblohu. Môže to byť šunka, klobása, syr, cibuľa, paradajky, huby ale aj čokoľvek čo vám chutí.

Takto pripravené mini pizze dáme piecť do predohriatej rúry, pečieme ich pri teplote na 180 ° C, do zlatista. Hneď po upečení môžete mini pizze konzumovať.

Sú naozaj vynikajúce, môžete si do receptu pridať akékoľvek ingrediencie, ktoré vám chutia. Či už do cesta pridáte trochu parmezánu, alebo si oblohu obohatíte o viac surovín, je to len na vás. Určite je vyskúšajte. Želáme vám príjemné pečenie a dobrú chuť.

You Might Also Like