Všetci ospevujú ocot, ale toto je stokrát lepšie: V rodine opravára práčok som sa ma naučila, ako najrýchlejšie vyčistiť celú práčku!

Tuhá voda je hlavným nepriateľom práčok, schopných, ak nie rozbiť stroje, a prinajmenšom poškodiť pracovné mechanizmy. Na ochranu zariadenia pred poškodením je potrebné pravidelne vykonávať jeho údržbu. Najjednoduchším a najjednoduchším spôsobom je používať kyselinu citrónovú. Pred čistením práčky týmto nástrojom je dôležité oboznámiť sa s procesom, výhodou tejto metódy a bezpečnostnými opatreniami.

Čo je kyselina citrónová

Je to biela kryštalická látka (prášok), ktorá je ľahko rozpustná vo vode. Používa sa v mnohých oblastiach ľudského života, ako aj v domácich chemikáliách ako čistiace prostriedky.

Pri starostlivom používaní a dodržiavaní bezpečnostných opatrení nie je kyselina citrónová pre práčku v malom množstve nebezpečenstva.

Ľudia, ktorí chcú tento nástroj používať po prvýkrát pred čistením svojich obľúbených, sa opýtajú na určité otázky:

 1. Aký je účel majiteľa odporúčať tieto postupy.
 2. Nepoškodzujte kyslé plastové a gumené časti domácich spotrebičov.
 3. Koľko sa naleje gramy prášku, aby ste získali dobrý výsledok.
 4. Ako často by sa takéto postupy mali vykonávať.

Pokyny na čistenie

Na čistenie práčky s citrónovou kyselinou, ktorá je navrhnutá na náplň 4 kg bielizne, budete potrebovať približne 60 gramov látky.

  1. V oddelení určenom pre pracie prostriedky by ste mali pokryť presne toľko kyseliny citrónovej, ako je potrebné pre váš stroj.
  2. Spustenie procesu prania v klasickom režime, napríklad bavlna 60 stupňov, nezabudnite na oplachovanie.
  3. Ak sa povrch vykurovacích prvkov nevyčistil dlhý čas alebo vôbec, je vhodné nastaviť maximálnu teplotu.
  4. Po začatí procesu prania sa práčka začne čistiť kyselinou citrónovou . Všetky nečistoty a stupnice z dôležitých pracovných prvkov sa vyčistia.
  5. Je určený na monitorovanie prebiehajúceho procesu. V prípade výskytu charakteristických zvukov, hluku (zdá sa, že sa spadol na kusy stupnice), postup by mal byť pozastavený a odstrániť rušenie a potom znova zapnúť.
  6. Po umytí otvorte poklop, ohnite pružinu a otrite všetky otvory handrou, aby ste odstránili nečistoty z váhy.

Podľa spätnej väzby kupujúcich a odporúčaní odborníkov zaoberajúcich sa opravou práčok je potrebné vykonať podobné postupy aspoň trikrát ročne . Pre tých, ktorí majú veľmi ťažkú ​​vodu tečúcou z kohútika, je žiaduce, aby sa takáto udalosť uskutočňovala ešte častejšie.

Výhoda metódy

To nie je len jednoduché, ale aj najlacnejšia metóda všetkých existujúcich, čo vám umožní vyčistiť ohrievač z rozsahu. Predaj špeciálne navrhnutých zmäkčovadiel nemusí byť všetko, pretože nie sú lacné.

Výhody tejto metódy sú nasledujúce:

 1. Kyselina citrónová je potravinový produkt, ktorý sa úplne rozpustí vo vode. Preto nie je ťažké umývať vnútorné prvky zariadenia po jeho aplikácii.
 2. Čistenie je jednoduché, ale výsledok je účinný.
 3. Čistenie práčky z váhy je oveľa lacnejšie ako kyselina citrónová, skôr ako drahé inzerované výrobky.

preventívne opatrenia

Pri použití kyseliny v neprimeranom množstve nie je vylúčená možnosť poškodenia vnútorných prvkov práčky. Preto pri spánku v práškovom priestore dodržujte pokyny opatrne tým, že vopred pripravíte správne množstvo materiálu.

Ak túto opatrnosť ignorujete, kyselina umyje vnútorné prvky zariadenia z pevných usadenín a zablokuje ďalšie komponenty – gumu a iné plastové časti. Kyselina citrónová reaguje s odpadom pri nízkych teplotách. Ohrevom vody urýchľujete proces čistenia.

Čo je rozsah, prečo sú tuhé usadeniny škodlivé?

Každá voda obsahuje vápenaté a horečnaté soli. V dôsledku svojho ohrevu je váha uložená na výmenníkoch tepla. To je spôsobené tým, že sa tieto rovnaké soli po zahriatí rozkladajú na oxid uhličitý a nerozpustnú zrazeninu. Záloha je uložená na TEN a na vnútorných povrchoch zariadenia.

Najskôr prístroj zvýši spotrebu energie. Chudobná vodivosť tepla je na to vinu. Preto sa voda ohrieva omnoho pomalšie. Ak v tom momente neuskutočníme potrebné opatrenia, vklady sa budú hromadiť ďalej, ohrievač sa v procese práce zahrieva viac a viac, čo nakoniec vedie k tomu, že sa vyhorel a bude potrebná jeho výmena.

Včasná starostlivosť o práčku, čistenie vykurovacích telies a iných povrchov z pevných usadenín, ktoré sa nerozpúšťajú vo vode, pomôžu zachrániť zariadenie pred rozbitím.

záver

Dnes v regáloch obchodov nájdete veľké množstvo domácich nástrojov, ktoré vám umožňujú čistiť práčku bez pomoci špecialistov. Mnoho práškov, gélov a kapsúl obsahujúcich zmäkčovače vody môže zabrániť ukladaniu váhy na prvky výmeny tepla. Takže napríklad jeden z najpopulárnejších hotových prostriedkov je Kalgon, jeho účinnosť je však stále kontroverzná.

Pomocou špecializovaných nástrojov podľa ich pokynov je možné znížiť proces ukladania tuhých formácií v práčke na minimálne hodnoty. Ak vezmeme do úvahy, že v dôsledku varu sa vyskytuje obzvlášť silný útok a že bielizeň často nevápame, mali by sme náš asistent čistiť citrónovou kyselinou 3-4 krát za rok . Takéto opatrenia pomôžu zachrániť zariadenie pred predčasným zlyhaním.

You Might Also Like