VODIČI POZOR! Od novembra 2019 príde tvrdá zmena: Za tieto 2 chyby prídeš o vodičák!

Od začiatku leta pribudlo na našich cestách niekoľko nových prísnych pravidiel – viac sa dočítate tu – a tentokrát získa polícia do svojich rúk ďalší bič. Od prvého novembra by totiž do platnosti mali vstúpiť nové prísne pravidlá, ktoré mnohých budú stáť vodičáky!

 

Po tom, ako sa začali hromadiť početné nehody, ktoré spôsobili mladí, nezodpovední vodiči polícia pristúpi k následovným opatreniam, ktoré sa budú týkať vodičov od 17 do 24 rokov:

Ak vodič v tomto veku do 2 rokov od obdržania vodičského preukazu urobí dva vážne priestupky (medzi ktoré patrí aj prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti) bude povinný zúčastniť sa doškoľovacieho kurzu v autoškole, rehabilitačného programu u dopravného psychológa a podrobiť sa opätovnému preskúšaniu pravidiel cestnej premávky na polícii.

Všetky potrebné úkony si pritom samozrejme bude musieť hradiť z vlastného vrecka! Navyše, ak sa vodič po vykonaní nápravných opatrení dopustí ďalšieho dopravného priestupku, bude mu vodičské oprávnenie zadržané na šesť mesiacov:

 

 

“Po uplynutí 6 mesiacov a vrátení vodičského oprávnenia začína plynúť skúšobná lehota dvoch rokov opätovne, spolu s jej následkami” – nechal sa počuť policajný hovorca Slivka.

Zdroj/Foto: facebook – Polícia SR, pluska.sk, hitky.sk, depositphotos.com

You Might Also Like