Vo veku 80 rokov zomrela legendárna speváčka Eva Pilarová: Posledné mesiace len ležala.

Zomrela legendárna speváčka a ikona 60. a 70. rokov Eva Pilarová. Vo veku osemdesiatich rokov podľahla dlhodobej chorobe. Speváčka vlani v septembri oslávila osemdesiate narodeniny a pri tejto príležitosti tiež pokrstila svoje nové CD.

 

Na konci oslavy ale bolo  vidieť, že sa speváčka veľmi premáha a nie je úplne zdravotne v poriadku. Po prekonanej operácii obličiek musela v minulom roku zrušiť šnúru koncertov a na nejakú dobu bola pripútaná na lôžko.

Vo veku osemdesiatich rokov do speváckeho neba odišla legendárna speváčka Eva Pilarová . Minulý rok prerobila náročnú operáciu obličiek, z ktorej sa nezotavovala tak, ako si predstavovala. Pilarová musela zrušiť koncerty a vystúpenia, pretože jej lekári odporučili úplný pokoj na lôžku.

Speváčka tak zostala pripútaná na lôžku a mohla len ležať. Jej zdravotný stav sa žiaľ nezlepšoval. Už na oslave svojich osemdesiatych narodenín vyzerala značne unavene. Aj na tých pár krokov cestou z oslavy k taxíku ju museli podopierať striedavo dvaja muži vrátane manžela Jána Kolomazníka. Bolestivé výrazy a únava na tvári Evy Pilarovej nešli prehliadnuť. Vyčerpanej speváčke musel manžel nadvihnúť nohy aj do taxíku. Od tej chvíle sa Eva Pilarová na verejnosti neukazovala a snažila sa bojovať zo všetkých síl. Nakoniec však bola speváčka v nemocnici viac ako doma.

“Ja sa teraz musím strašne šetriť, ležím a nesmiem nič robiť a sľúbila som, že do konca novembra nebudem robiť vôbec nič. Teraz vo štvrtok idem na ďalšiu kontrolu a povedia mi, ako to vyzerá, ale zatiaľ si nemám robiť žiadnu nádej, že by som pracovala, ” prezradila v polovici novembra populárna speváčka.

Žena s darom od boha Eva Pilarová sa narodila v roku 1939 a spevu sa venovala už od detstva. Trikrát zvíťazila v čitateľskej ankete Zlatý slávik v kategórii speváčok. Počas svojej dlhej speváckej kariéry naspievala veľké množstvo známych hitov a medzi jej veľkých priateľov patril Karel Gott alebo Waldemar Matuška.

Speváčka so speváckym talentom od boha sa trikrát vydala. Jej posledným manželom bol tanečník Jan Kolomazník, ktorý jej bol oporou v tých najťažších chvíľach. Z prvého manželstva s hudobníkom Milanom Pilárom má Eva Pilarová syna Milana.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like