Vložila som mydlo do vrecúška a zavesila ho na záhrade. Výsledok ma ohromne potešil!

Súčasné prostriedky na ošetrovanie rastlín nie sú vždy tak bezpečné, ako by sme si priali. Okrem toho sa nám niekedy môže stať, že keď ich budeme potrebovať, nebudú poruke.

V takom prípade môžete siahnuť po niečom prírodnejšom a upriamiť pozornosť na obyčajné či kozmetické mydlo. Je k dispozícii takmer všade a jeho cena nám nevyprázdni mesačný rozpočet.

Aby ste si vedeli ochrániť záhradu pred malými ale aj veľkými škodcami, jeleňmi, veveričkami aj voškami, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

Potrebujete:

  • Niekoľko kusov mydla
  • Textil alebo už hotové látkové vrecúška
  • Nôž
  • Zošívačka
  • Drevené kolíky

Postup

  1. Narežte si mydlo na väčšie kúsky a vložte ich do platených vrecúšok.

  1. Uistite sa, že vrecká sú zošité a mydlo z nich nevypadne. Neuzatvárajte ich však príliš natesno, aby sa vôňa mohla voľne šíriť do ovzdušia.
  2. Po obvode záhrady si pozbíjajte drevené kolíky a zaveste na nich vrecúška s mydlom.

  1. Zvyšky mydla môžete jemne nastrúhať a posypať nimi rastliny, aby ste im zabezpečili dodatočnú ochranu proti škodcom.

Vôňu, ktorú bude mydlo uvoľňovať dráždi zvieratá natoľko, že sa zabráni ich výskytu v danej oblasti. V období dažďa sa vôňa len zosilní – ideálne riešenie!

Nezabudnite, že mydlo je potrebné pravidelne meniť, aby sa účinok neoslabil. Upriamte pozornosť na pevné aromatickejšie mydlá , maximalizujete účinok. Mydlo bez zápachu nemá žiaden požadovaný účinok.

 

Hlavnou výhodou tejto metódy hubenia škodcov je jej prirodzenosť. Mydlo nezanecháva žiadne škodlivé látky v zelenine, ovocí ani vo voľne rastúcich rastlinách.

Vyskúšajte to aj vy a tešte sa z krásnej zdravej úrody!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like