Viete, ktorý z týchto siedmich banánov je najzdravší?

Dámy a páni, pýtali ste sa niekedy sami seba – ktoré banány sú pre vás a vaše zdravie najlepšie? Na túto otázku vám môžeme odpovedať!

Tu je to najpodstatnejšie, čo potrebujete vedieť. Podľa výsledkov štúdie uskutočnenej v Japonsku vedci zistili, že plne zrelý banán obsahuje TNF alebo ak faktor nádorovej nekrózy, niekedy tiež známy pod názvom  kachektin .

Teda látku, ktorá má schopnosť bojovať proti abnormálnym bunkám. Keď je banán zrelý, začnú sa na jeho šupke objavovať a rozširovať tmavé škvrny.

Pokiaľ má banán viac tmavých škvŕn – ešte lepšie. Znamená to, že je oveľa zdravší. Banány s tmavými škvrnami obsahujú viac látok, ktoré podporia váš imunitný systém a zlepšia vaše zdravie.

Plne zrelý banán je ideálny pre váš zažívací systém, pretože cukor v ňom je ľahko absorbovaný na rozdiel od banánov zelených, ktoré sú ťažko stráviteľné, vďaka vysokému obsahu škrobu, ktorý je oveľa horšie stráviteľný.

Takže na to nezabúdajte. Najlepšie banány pre vás sú tie zrelé. Ak ste si odpovedali číslami 4 – 6, odpovedali ste si správne.

Číslo by sme na zoznam taktiež mohli zaradiť, však už v tomto stave býva veľmi prezretý a teda aj menej chutný.

 

Ďakujeme vám za váš čas a nezabudnite zdieľať tento článok so svojimi priateľmi a rodinou. Ďakujeme.

You Might Also Like