Viete koľko by ste mali optimálne vážiť? Možno už ani nemusíte chudnúť! Presvedčte sa o tom v našej veľkej tabuľke ženskej hmotnosti!

Vždy, keď si ženy začnú štebotať o ideálnych proporciách na ich tele, vyskytne sa otázka: Aká je to ideálna váha? Po zodpovedaní na túto otázku je nejedna žena, ale aj muž v pomykove. Niektorým vyhovuje len modelkovská postava a iným stačí to, ak sa vojdu do svojich obľúbených nohavíc. Tak či onak, za ideálnu hmotnosť by sa mala považovať zdravá hmotnosť.

Dnes vám prezradíme, koľko kilogramov na vašej váhe je dobrých a koľko už naznačuje možné zdravotné komplikácie do budúca.

Pomer výšky a hmotnosti

Príroda, ktorá dáva každému človeku určité fyzické rozmery, nesleduje všeobecne prijaté štandardy krásy. Každá osoba je jedinečná a možno, nie bez zámeru, sme vďaka tomu tak odlišní. Bohužiaľ, väčšina žien to vníma úplne inak a myslia si, že ich výška a váha vôbec nekorešponduje s ideálom.

Zdravá hmotnosť je taká, pri ktorej sa telo cíti komfortne. Po prekročení tejto tenkej línie dostanete ako darček kyticu mnohých chorôb: hormonálna nerovnováha, problémy s kĺbmi či cukrovku.

Početné štúdie ukazujú, že priemerná žena váži v súčasnosti o 6 kg viac ako jej rovesníčka pred 22 rokmi. Áno, koncept ideálnej hmotnosti sa mierne zmenil: teraz je to o 5 kg viac.

Ako teda nájsť perfektnú rovnováhu? Štandardy krásy určované médiami dokážu ľudí prinútiť robiť nemožné aj za cenu ich zdravia. Dokonca aj v tom prípade, ak by boli úplne zdraví aj s pár kilečkami navyše.

Tabuľka zostavená skúsenými lekármi vám pomôže racionálne posúdiť vašu hmotnosť a jej ďalší vplyv na zdravie. Hlavné však je, že ak sa cítite zdravá, kašlite na to, čo hovoria ostatní. Ste krásna!

Ak sa telo človeka nezhoduje so všeobecne prijatými normami, ovládne ho hanba a strach z okolia. Voľba je len na vás. Vytvorte si k sebe zdravý postoj, cíťte sa krásne a chcene, pretože to, bude prvým krokom k vášmu šťastiu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like