Viete čo sa stane s vašim telom, keď si dáte granátové jablko? O týchto 6 vlastnostiach ste ešte nepočuli

Granátové jablká u nás zoženiete pomerne ľahko, napriek tomu však na našich tanieroch väčšinou chýbajú. A je to škoda.

Granátová jablká sú plné prospešných látok a bývajú zaslúžene označovaná ako elixír mladosti.

Granátové jablko čiže marhaník granátový, pochádza pôvodne z oblasti v Indii, avšak už v staroveku sa rozšíril do Stredomoria i Malej Ázie.

V Grécku bolo toto ovocie považované za posvätné a boli mu pripisované zázračné účinky. Prečítajte si, prečo by nemalo chýbať ani na vašom stole:

  • 1 šálka zrniečok z granátového jablka vám dodá 30% dennej dávky vitamínu C, 36% vitamínu K, 16% vitamínu B9 a 12% dennej dávky draslíka.
  • Pri pravidelnej konzumácii vám môže aj počas pár týždni znížiť krvný tlak a úroveň cholesterolu.
  • Je preukázaný ich pozitívny účinok na pamäť. Sú dokonca doporučované na konzumáciu ľuďom trpiacich Alzheimerovou chorobou.
  • Rozhodne by granátové jablká nemali chýbať v jedálničku človeka trpiaceho anémiou (chudokrvnosťou). Zvyšujú totiž úroveň hemoglobínu.
  • Je skvelou voľbou ovocie pre všetkých cukrovkárov, pretože znižuje hladinu glukózy v krvi.
  • Majú silné protizápalové účinky a niektoré zo štúdií naznačili, že tak môžu pomôcť telu brániť sa napríklad proti rakovine prsníka či prostaty.

A čo vy a granátové jablká? Máte ich na svojom stole pravidelne alebo ich naopak nejete vôbec? Dajte nám vedieť v komentároch.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like