Viete, čo sa stane, keď prekrojíme citrón, posypete ho soľou a položíte do stredu kuchyne? Tento trik Vás určite nadchne!

Ako je mnohými expertmi a vedcami vnímané, citrón je skrátka zázrak prírody. Ide o jedno z najzdravších ovocí na svete, pretože je bohaté na vysoký obsah minerálov, vitamínov a mnohých ďalších látok, ktoré majú všestranné využitie.

Citrón je úžasné ovocie, ktoré našlo v priebehu rokov svoje zastúpenie snáď vo všetkých oblastiach od medicíny cez kozmetický priemysel až po varenie. Dôležitú úlohu hrá ale aj ako pomocník v domácnosti, kde častokrát pomôže až ako posledná inštancia, kedy všetko ostatné sklame, napr. pri praní.

Dnes však upozorníme predovšetkým na jeho úžasné schopnosti v boji proti baktériám a vírusom. Túto schopnosť využijeme nikde inde než práve v kuchyni, kde citrón nachádza mnohé uplatnenie.

Trik s citrónom

Jedná sa o jednoduchý trik s využitím citróna, vďaka ktorému budete mať v kuchyni stále čistý a svieži vzduch, bez akýchkoľvek nepríjemých pachov.

Ako na to?

  1. Najprv si vezmite citrón, ktorý nakrojte najlepšie na štvrtiny. Dajte si však pozor, nech ho neprerežete, je dobré, aby stále držal pohromade.
  2.  Takto pripravený citrón už len posypte soľou, dajte na tanierik a umiestnite na bezpečnom mieste v kuchyni, kde bude moc plniť svoju úlohu ako čistič vzduchu.

Aké budú výsledky?

Môžeme Vám zaručiť, že nepotrvá dlho a Vy pocítite zníženie výskytu nežiaducich pachov. Ba naopak začnete vnímať príjemnú sviežu vôňu citróna, ktorá krásne prečistí vzduch.

Vďaka antibakteriálnym účinkom môžete citrón využiť aj ako dezinfekčný prostriedok . Určite to odporúčame, lebo sa tak môžete zbaviť komerčných prípravkov, ktoré sú plné chémie a nikomu neprospievajú.

Ako na to?

Na tento účel si pripravte šťavu aspoň z 3 citrónov a zmiešajte ju s trochou soli a mydlá. Celú zmes potom nalejte aj s vodou do rozprašovača a môžete dezinfikovať.

Krásny čerstvý vzduch prajeme!

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj : prosvet.cz

You Might Also Like