Video, na ktorom vychudnuté hladujúce medvede v zoo prosia návštevníkov o jedlo, šokovalo celý svet

Medveď malajský je najmenší druh medveďa, je plachý a vedie nočný život. V Indonézskej zoologickej záhrade však malajské medvede chovajú v katastrofálnych podmienkach. Vychudnuté a na smrť vyhladované zvieratá kŕmia návštevníci zoo všetkým možným, čo nájdu po vačkoch. Deti pri pohľade na úbohé zvieratá plačú a zhrození rodičia zverejňujú amatérske videozáznamy. O katastrofálnom osude medveďov informovala už aj televízia CNN.

 

Malajské medvede dorastajú do výšky približne 1-1,4 metra a vážia od 30-35 kilogramov. Majú nádhernú lesklú srsť a dá sa povedať, že patria k najkrajším druhom medveďov na svete. Na hrudi mávajú svetlú srsť rastúcu v tvare podkovy, preto ich často ľudovo nazývajú aj solárne medvede. Najčastejšie sa vyskytujú v Indočíne, Indonézii a Malajzii, sú plaché a ťažko znášajú zmenu prostredia. K človeku sú pomerne priateľské a v súčasnosti sú na celom pôvodnom území chránené. To však očividne neplatí pre majiteľov Indonézskej zoo.

Verejné týranie

Aj napriek menšiemu vzrastu sú malajské medvede prirodzene bacuľaté. Oproti týmto konkrétnym medveďom žijúcim v zoo v Badungu v otrasných podmienkach má priemerná vzorka voľne žijúceho malajského medveďa celkom iný vzhľad. Vyhladované medvede, ktorým trčia rebrá a sú až chorobne chudé, sa stavajú na zadné nohy a prosia obyvateľov o jedlo. V ich výbehu nie je žiadne jedlo, žiadna voda na pitie, len bahno a výkaly.

Návštevníci im zo súcitu a s plačom hádžu sušienky a iné sladkosti, ktoré majú po ruke pre deti. Tie však vyhladovaným medveďom, ktoré sa živia celkom inou potravou jednak nestačia a jednak im môžu privodiť ďalšie tráviace ťažkosti.

Ľudia spísali petíciu, ktorá mala za cieľ uzavrieť zoologickú záhradu a potrestať jej vedenie. Získali už viac ako 100 000 podpisov. Mimochodom, rok predtým, ako bolo natočení video s medveďmi v tej istej zoo za záhadných okolností zomrel slon. Zatiaľ nebol nikto potrestaný. Môžeme len dúfať, že so zvieratami bude všetko v poriadku a že otrasný čin bude potrestaní.

V tomto videu, ktoré zverejnila už aj televízia CNN, môžete na vlastné oči vidieť prosiace medvede, ktoré hltajú doslova každú hodenú omrvinku.

 

Ako je možné, že v 21. storočí a v modernej civilizácii zvieratá zomierajú od hladu a kompetentní sa na to len zvrchu dívajú? Svoje postrehy a názory nám dajte vedieť v komentároch.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: videoboom.cc

You Might Also Like