VIDEO: Boj juhoafrického prezidenta s rúškom sa stal hitom internetu

Juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa chcel ísť občanom príkladom a v priamom prenose si na znamenie solidarity nasadil rúšku. Jeho nešikovné pokusy, počas ktorých si pestrofarebnú látku nakoniec miesto úst a nosa zakryl oči, sa stali hitom internetu.

 Prezidentov boj s rúškom bol na sociálnych sieťach terčom vtipov a pod hashtagom #facemaskchallenge (# rúškovávýzva) ho komentovali desaťtisíce ľudí. Napísala o tom agentúra AFP.

Prezident na štvrtkovej tlačovej konferencii oznámil, že krajina začne postupne od 1. mája uvoľňovať prísne obmedzenia pohybu, ktoré boli zavedené kvôli koronavírusu. Nakoniec občanov vyzval, aby vonku pokiaľ možno nosili rúška a v rámci osvety si chcel jednu nasadiť. Najskôr sa mu ale nedarilo uchytiť jednu z gumičiek za uchom a nakoniec si rúšku nasadil tak, že mu zakrývala oči a nie ústa. Pri manipulácii navyše siahal na prednú časť rúška, čo je podľa odborníkov chybné.

“Keď nevidím vírus, vírus nevidí ma,” komentoval Ramaphosovu horúcu chvíľku jeden z užívateľov na twitteri. “Konečne niečo pozitívne. Cyro, vďaka, že ste nás rozosmial,” napísala na sociálnej sieti Roxanne Konkolová.

 

 

Srandu si ale nakoniec zo seba urobil aj sám prezident. “Mám tu odkaz pre všetkých tých, čo sa mi smiali: hodlám spustiť televízny kanál, kde budem ľudí učiť, ako si nasadzovať rúška,” povedal.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like