Videli ste aj vy na na oblohe tieto tajomné svetlá? Slováci ich už niekoľko dní pozorujú na nočnej oblohe.

Viacerí naši čitatelia nám v poslednej dobe písali v súvislosti so zaujímavým úkazom, ktorý pozorovali na oblohe. Prekvapila ich totižto skupina desiatok prelietavajúcich svetiel za sebou na oblohe. Prelet bolo možné pozorovať vo večerných hodinách.

 

Ak ste ich už tiež spozorovali, vedzte, že tieto svetlá nie sú ničím nadprirodzeným.

Spoločnosť Elona Muska Space X totiž koncom marca znovu vyslala na obežnú dráhu satelity. Celkovo plánuje spoločnosť dostať na oblohu až 12 tisíc satelitov, ktoré budú slúžiť aj k pokrytiu širšej časti zeme internetovým pripojením.

Keďže spoločnosť vyslala veľké množstvo týchto satelitov, na nebi sa nám zjavujú ich skupinky niekoľko dní. Informujú o tom na ich oficiálnej stránke. Ak chcete túto príležitosť využiť, môžete to urobiť pomocou jednoduchej aplikácie na webe See A Satellite Tonight, ktorá ukáže presný čas preletu a kam sa máte na oblohe pozerať. Webová aplikácia využíva polohu používateľa na zobrazenie najbližších satelitov.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like