Veľká rodina znamená veľa bielizne. Nechcela som už viac, ale utrácať enormné sumy za aviváž, a tak som si vyrobila svoju vlastnú. Oblečenie je teraz oveľa jemnejšie i voňavejšie!

Na zmäkčenie tkanín používa väčšina žien práve aviváž, pretože jej použitie zaistí jemnosť, ktorá sa odrazí na vypranom oblečení. Mäkkosť, jemnosť, ľahšie žehlenie. Existuje však aj mnoho kožných alergií, ktoré spôsobujú, že ľudia hľadajú ďalšie zmäkčovadlá, investujú viac peňazí alebo úplne aviváž prestanú používať.

Domáci zmäkčovač je presne zlatá stredná cesta, akú všetci hľadáme. Vedľa vône je dôležité zmäkčenie tkanín. Správny a kvalitný zmäkčovač by mal obsahovať látku, ktorá pôsobí ako zmäkčovadlo tkanín. Jeho úlohou je neutralizovať statickú energiu a naše oblečenie je tak dlhšie krajšie.

Statická energia má veľmi negatívny vplyv na ľudskú pokožku. Okrem kožných alergií, ktoré môžu spôsobiť a manifestovať svrbenie a suchú pokožku, spôsobujú tiež bolesti hlavy a únavu. V bežných lekárňach získate výber zo širokej škály produktov, ale zriedka sú viac užitočné ako škodlivé. Obsahujú mnoho chemikálií a alergénov. Ak chcete byť šetrnejší k sebe i k svojej rodine, potom si pripravte svoju vlastnú domácu aviváž, ktorá bude viac než voňavá.

Čo budete potrebovať?

  • 1 šálka hydrogénuhličitanu sodného
  • 750 ml teplej vody
  • 800 ml octu alebo jablčného octu
  • 20 kvapiek esenciálneho vonného oleja podľa Vášho výberu
  • väčšiu nádobu, v ktorej všetko zmiešate
  • fľašu s objemom asi 2 litre a veko pre uloženie zmäkčovača tkanín

Ako na to?

  1. Najprv nalejte teplú vodu do väčšieho hrnca a okamžite pridajte sódu na pečenie a jablko. Pripravte väčšiu nádobu, pretože ocot a sóda začnú veľa peniť. Starostlivo všetko premiešajte a počkajte, až začne pena opadávať.
  2. Potom vezmite zmes do fľaše s objemom 2 litre a pridajte 20 kvapiek svojho obľúbeného esenciálneho oleja. Opäť starostlivo a dôkladne premiešajte.
  3. Keď pena úplne zmizne, uzavrite fľašu a uložte si ju niekam na bežné miesto.
  4. Pri aplikácii počas prania pridajte pol šálky zmäkčovača, približne 100-120 ml. Skrátka tak, ako ste robili doteraz. Nemusíte dodržiavať žiadne zvláštne zásady.

Veľa šťastia pri praní!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ : INDEXONLINE.HU

You Might Also Like