Vedeli ste, že vzhľad Vašej pokožky sa odvíja od toho, čo každý deň jete? Vyskúšajte týchto 11 potravín a Vášho krajšieho vzhľadu si všimne aj okolie!

Všetci vieme, že jesť veľké množstvo ovocia a zeleniny zohráva dôležitú úlohu nielen v celkovom zdraví, ale aj vo vzhľade našej pokožky. Vedeli ste však, že niektoré druhy ovocia sú obzvlášť vhodné pre kožu?

Rozhodli som sa pre Vás spísať zoznam 11 najlepších potravín, ktoré by ste mali každodenne jesť, ak chcete vitálnu, žiarivú pleť, ktorá prekypuje zdravím.

Čučoriedky

Pôvodná „superpotravina“, tieto malé modré bobule sú enormnou nutričnou ​​“bombou“ na svoju veľkosť. Jedná sa o fantastický zdroj antioxidantov bohatých na vlákninu a vitamíny A a C. Zaradením týchto látok do Vašej stravy, urobíte pre Vašu pokožku skvelú vec.

Jablká

Nemusíte jesť len nové „superpotraviny“, pretože staré a známe jablko je stále jedným z obľúbených potravín z hľadiska zdravia a kvality Vašej kože. Pre vzhľad mladistvej kože odporúčame odrodu Red Delicious, ktorá obsahuje najvyšší obsah kolagénu pre podporu elasticity kože.

Vodný melón

Úžasné čerstvé vodné melóny, jedná sa o sladkú a osviežujúcu potravinu s viac ako 90% obsahom vody. Jesť toto lahodné ovocie znamená dokonalú hydratáciu pokožky zvnútra aj zvonku.

Banány

Banány sú jedným z najlepších zdrojov draslíka – minerálu, ktorý je nevyhnutný pre udržanie rovnováhy vlhkosti pokožky. Vysoko suchá koža je klasickým príznakom nedostatku draslíka, preto sa snažte zahrnúť banán do denného príjmu ovocia.

Ananás

Ananásy sa používajú v niektorých kultúrach ako liečivá rastlina už niekoľko rokov, pretože sú jediným ovocím, o ktorom je známe, že obsahuje enzým zvaný bromelain, ktorý bojuje proti zápalom a opuchom kože.

Jahody

Nekonečne chutný zdroj vitamínov, ktorému málokto dokáže odolať! Tieto červené krásky sú zvlášť bohaté na množstvo kyseliny ellagickej, ktorá bojuje proti poškodeniu UV žiarením a vráskam.

Papája

Papája je ovocie, ktoré prakticky prekypuje vitamínom A a enzýmom papaín, ktorý pomáha ničiť neaktívne proteíny a zbaviť telo mŕtvych kožných buniek.

Kiwi

Kiwi je ovocím, ktoré obsahuje najviac vitamínu C, a tak je pre telo skvelým zdrojom tohoto vitamínu.

Granátové jablko

Rovnako ako čučoriedky si aj granátové jablká zaslúžia titul „superpotraviny“. Ide totiž o ďalšiu výživnú bombu, ktorá obsahuje silné zlúčeniny proti starnutiu, ktoré napomáhajú pri regenerácii kožných buniek.

Čerešne

Čerešne obsahujú vyššiu koncentráciu antioxidantov než akékoľvek iné ovocie, pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a tým spomaľujú proces starnutia.

Zemiaky

Ak sa chcete zbaviť tmavého podpazušia, vezmite si plátok zemiaky a dajte si ho asi na 10 minút do podpazušia a potom ho len opláchnite vlažnou vodou. Zemiaky majú mierne kyslé vlastnosti, ktoré pôsobia ako prírodné bieliace činidlo.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

ZDROJ : BRIGHTSIDE.ME

You Might Also Like