Vedeli ste, že vlašské orechy sú doslova dar z nebies? Takto môžete využívať tento všeliek doma aj vy!

Tieto orechy sa už nejaký ten čas používajú v ľudovom liečiteľstve a poznáme ich aj u bežnej prípravy jedál, či už doma alebo v reštauráciách.

Východná medicína pomocou nich praktizuje liečebné procedúry a na Kaukaze je jeho strom považovaný za posvätný.

Stimulujú mozgovú činnosť

Tvar orechovej škrupiny pripomína náš mozog, čo vedie k mnohým tvrdeniam, že pomáha našej mysly. Ide o jeden z mála prípadov, kedy je to skutočne tak. Omega-3 mastné kyseliny, nachádzajúce sa vo vlašských orechoch, sa vo veľkom množstve podieľajú na tvorbe mozgových buniek.

Nasytia vás

Majú vysoký obsah kalórií – 100g vlašských orechov obsahuje 654 kalórií, čo je dvakrát viac než u cestovín alebo pohánky. Trávia sa pomalšie a preto máme pocit plného žalúdka po dlhšiu dobu. Pre zachovanie funkčnosti žalúdka nie je nič lepšie, než si dať pár orieškov medzi raňajkami a obedom. Sú lepšie stráviteľné v dopoludňajších hodinách, dodajú vám vyváženú energiu a nenechajú vás hladovať.

Znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb

Vedci zistili, že vlašské orechy zlepšujú vrstvu buniek lemujúcu povrch ciev. Stabilizujú krvný tlak a bránia v tvorbe krvných zrazenín, čím znižujú ich vznik.

Tinktúra z vlašských orechov sa používa na liečbu a prevenciu ischemických chorôb srdca: angina pectoris, arytmia, srdcový infarkt. Z vlašských orechov sa dá vyrobiť dokonca aj lahodný džem!

V kozmetike

Olej z vlašských orechov sa používa nielen na liečenie, ale aj v kozmetike, pretože má omladzujúce účinky na pokožku, posilňuje vlasy a nechty. Veľmi ľahko sa vstrebáva a zanecháva hodvábne jemnú a zregenerovanú pleť.

Obohacujú telo o jód

Vysoký obsah jódu je výhodou pre tých, ktorí trpia ochorením štítnej žľazy. Ako vieme, jód reguluje látkovú výmenu v tele, bez ktorej by bol náš život nepredstaviteľný. Vlašské orechy sa odporúčajú aj ľuďom žijúcim v oblastiach so zvýšenou radiáciou.

Jód nachádzajúci sa vo veľkom množstve na kôre vlašských orechov, dokáže zafarbiť ruky ich zberateľov.

To, že vlašské orechy majú vysokú kalorickú hodnotu je síce pravda, ale ak ich nebudete jesť po kilách, nemôžu vám uškodiť. Každý deň by ste sa mali dopriať jednu hrsť vlašských orechov a nemusíte sa báť, že by ste z nich pribrali.

Práve naopak, zlepšia váš metabolizmus a pomôžu vám dopracovať sa k vysnívanej postave! Môžete ich konzumovať spolu s červenou repou, medom a podobne.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like