Vedeli ste to? 10 chýb, ktoré zapríčiňujú, že míňame príliš veľa peňazí za jedlo!

Navštevujeme supermarkety takmer každý deň, napriek tomu málokedy premýšľame o tom, že niektoré naše nákupné návyky sú úplne zlé. Avšak také zdanlivo triviálne veci môžu byť vážnym dôvodom zmenšovanie nášho rozpočtu.

Aby sme Vám pomohli, rozhodli sme sa spísať zoznam najbežnejších nákupných chýb. Dôležité je, že sa naučíte, ako ušetriť za nákupe, bez toho aby ste to museli obetovať na kvalite!

Nakupujete výrobky v nesprávnom poradí

Často je ťažké obmedziť počet položiek, ktoré kupujeme v supermarketoch. Buďme k sebe úprimní, neexistujú žiadne prekážky, keď vyberáme ďalšie a ďalšie výrobky, ktoré sú dobré pre naše zdravie. Keď jednoducho nemôžete odolať plneniu vozíka až po okraj, skúste začať nakupovať v oddelení zeleniny. Zelenina zaberá veľa miesta, takže budete mať menej miesta pre drahé a nezdravé veci.

Nepoznáte ceny pravidelne nakupovaných produktov

Pokúste si zapamätať, alebo dokonca zapísať ceny pravidelne nakupovaných produktov. To Vám pomôže, aby ste neboli oklamaní falošnými predajcami, keď cena zostáva rovnaká, ale cenovka kričí masívne zníženie. Nabudúce, keď pôjdete do supermarketu, uskutočníte menej neplánovaných nákupov a lepšie využijete skutočných zliav.

Neplánujete dopredu

To sa týka nielen Vašich nákupných zoznamov, ale aj ponuky domáceho jedla pre budúci týždeň. Predplánováním jedál od pondelka do piatku budete vždy vedieť, ktoré produkty si môžete kúpiť k príprave pokrmov. Týmto spôsobom bude menej pravdepodobné, že budete zbytočne nakupovať.

Nevenujete pozornosť hmotnosti výrobku

Povedzme, že na poličke sú 2 podobné veľkosti balenia masla, z ktorých jedno je o niečo lacnejšie ako to druhé. Neponáhľajte sa k nákupu toho, ktoré stojí menej! Najprv skontrolujte váhu produktov. Môže sa ukázať, že drahší balík váži viac. Pokiaľ ide o pomer cena / hmotnosť, bude mať väčší zmysel kúpiť tento výrobok narozdiel od toho lacnejšieho.

Ignorujete vlastnú značku obchodu

Takmer každý supermarket predáva rôzne výrobky pod vlastným označením. Takéto potraviny stoja menej ako potraviny vyrobené známymi výrobcami. Zároveň je ich kvalita nijak nepodstatná a jediný rozdiel je v menej farebných obaloch. Okrem toho sú tieto výrobky vyrábané rovnakými továrňami, ktoré slúžia obľúbeným značkám.

Neskúšate nové produkty

Mnohí z nás stále kupujú výrobky patriace do jednej značky, boja sa skúsiť niečo iné. Výrobcovia nových, málo známych značiek však často predávajú kvalitný tovar za výrazne nižšie ceny. Nebojte sa experimentovať. To Vám totiž nielen ušetrí peniaze, ale tiež Vám pomôže objaviť chutnejšie a zdravšie potraviny.

Nedávate pozor na zľavy

Existujú špeciálne aplikácie, ktoré zbierajú informácie o zľavách v supermarketoch. Takéto programy Vám umožňujú porovnávať ceny za rovnaké produkty v rôznych obchodoch a nájsť tie najlepšie ponuky.

Vyhýbate sa cenovo výhodným produktom

Rôzne obilniny, cukor, soľ, korenie a iné podobné produkty možno zakúpiť za veľmi priaznivé ceny. Napríklad bežný balený cukor je rovnako dobrý ako výrobky predávané v atraktívnych obaloch.

Vyberáte položky, ktoré sú najbližšie prednej hrane police

Ak chcete nájsť najčerstvejšie výrobky, vždy sa pozrite na zadnú časť regálov. Zamestnanci obchodov sú známi tým, že vyhradzujú prednú časť políc pre výživu s dátumom blížiacou sa koncu dátumu spotreby.

Nechávate sa zlákávať marketingovými ťahmi

Rastlinný olej „s vitamínom E“, soľ „bez GMO“, vajcia s pomarančovými žĺtkami … Všetky tieto marketingové triky majú dobrý vplyv na predaj. Ale ako si kúpite niektorý z týchto „jedinečných“ produktov, spýtajte sa sami seba, vitamín E je prítomný vo slnečnicových semenách, preto je isté, že sa nachádza aj v slnečnicovom oleji, naopak GMO možno nájsť iba v potravinách rastlinného alebo živočíšneho pôvodu (a preto vylučuje soľ podľa definície). Čo sa týka jasne sfarbených žĺtkov – výrobcovia to dosahujú pridaním špeciálnych zložiek do kŕmenia sliepok.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

ZDROJ : BRIGHTSIDE.ME

You Might Also Like