Vedeli ste čo znamená číslo na obale vašej farby na vlasy? Hneď ako som sa naučila aká farba je pre moje vlasy najvhodnejšia začala som si ich správne farbiť

Správna voľba je alfou a omegou domáceho farbenia. Zbytočne budú naše vlasy po farbení krásne, lesklé a vyživené, keď ich farba je úplne iná, ako ste si vysnívali.

Skutočná lotéria

Pri regáloch dokážeme stáť aj polhodiny, kým si vyberieme takú farbu, ktorá nám podľa nášho úsudku pristane najviac. Ruku na srdce dámy, ktorá z vás tajne netúžila, aby bol výsledok taký žiarivý a úchvatný, ako je na modelke na obrázku? Pravda je však väčšinou kdesi celkom inde. Výber tej „osudovej“ farby na vlasy je často úplná lotéria. Každá z nás sa riadi vlastnými kritériami. Pre jednu je rozhodujúca značka, inú zaujme pútavé balenie, či maska, alebo iný prípravok po farbení grátis. Najväčšiu chybu však robíme, keď si farbu vyberáme podľa atraktívnosti na obale. Ako sa hovorí, kto vie, ten vie. Ak by sme vedeli aj my, potom by sme nezažívali to sklamanie zmiešané s hrôzou, ktoré sa nám zračia v očiach po zmytí farby na vlasy.

Tajomstvo čísel

Náležitú pozornosť by ste pri výbere tej správnej krabičky mali venovať číslam. Nie je to nič zložité, vždy ich vidno, väčšinou bývajú umiestnené vedľa názvu farby. Na základe týchto čísel by ste si vždy mali vyberať okruh farby. Pokiaľ, pravdaže, nechcete radikálnu zmenu, ktorá bude úplne iná ako váš pôvodný odtieň. Tieto okruhy sa na jednotlivých farbách rozširujú. Pointa je však v tom, že ak zistíte, ktorý okruh je váš odtieň, potom sa v obchode budete sústreďovať na užší rámec balíčkov a výsledok bude vernejší.

1 – čierna

2 – temný až tmavý gaštan

3 – tmavo hnedá

4 – gaštanová

5 – hnedá až stredne hnedá

6 – stredne hnedá s nádychom do svetlej

7 – svetlo hnedá

8 – svetlo hnedá až špinavý blond

9 – špinavý blond

10 – svetlý blond

11 – 12 – veľmi svetlý blond, zosvetľovač

Ako sa v tom vyznať?

Pri takomto jednoduchom počítaní je ešte všetko v poriadku. Problémy prichádzajú až vtedy, keď zistíte, že čísla farieb idú ešte hlbšie. Musíte totiž rozlišovať aj prírodné odtiene, s ktorými sme vás oboznámili vyššie, a potom tie umelo vytvorené.

0 – prírodné odtiene

1 – popolavá, fialový pigment

2 – fialová

3 – zlatá

4 – medená

5 mahagónová

6 – červená

7 – kávová

Niekde čísla, inde písmená

Aby toho nebolo málo, výrobcovia svoje vysvetlivky ukrývajú aj za písmená. Na niektorých farbách sa teda môžete stretnúť nie s číslami, ale s písmenami, ktoré označujú farebné ohraničenie.

C – popolavá

PL – platinová

A – super zosvetlenie

N – prírodné farby

E – béžová

M – matná

W – hnedá

R – červená

G zlatá

K – medená

I – intenzívne farby

A,F, alebo V – fialové odtiene

Úroveň farebnosti

Aby ste zistili, ako dlho a ako intenzívne vám farba na vlasoch vydrží, mali by ste si tiež dobre preštudovať krabičku a hlavne odseky malými písmenkami. Pod číslicou „0“ bývajú zašifrované farby s nízkym a krátkodobým efektom. Ide spravidla o šampónové farby, či spreje.

„1“ značí, že vo farbe nie je amoniak ani peroxid, to však znamená, že vaša farba bude len jemná, osvieži a trochu zafarbí vlasy, dodá im lesk, efekt však bude krátkodobý a vydrží len niekoľko umytí.

„2“  značí prítomnosť peroxidu, niekedy aj amoniaku. Farba vydrží asi 3 mesiace.

Pod číslom „3“ sa ukrývajú najodolnejšie farby, ktoré vydržia najviac umytí a zároveň vašu prirodzenú farbu naozaj zmenia.

Samozrejme, okrem symbolov na obrázkoch uvedených v originálnom obale by tiež mali byť zvážené, a to najmä ich vlasy. Uistite sa, že vziať do úvahy skutočnosť, že pre-sfarbenie, zvýraznenie alebo jednoducho rozjasní.

Pri výbere farieb by ste si teda mali dva krát rozmyslieť, ktorú si vezmete. Ak vám naozaj záleží na výslednom efekte, vyberajte si odtieň starostlivo a pokojne si pri najbližšej návšteve drogérie vezmite so sebou aj tento manuál. Experimentovať s vlasmi sa nevypláca. Pri každej žene totiž platí, že vlasy sú korunou krásy, preto sú výstrelky bez rozmyslu naozaj nesprávnou voľbou. Veľa šťastia!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like