Vedeli ste, čo sa stane, keď použijete ocot na Vaše rastliny? Ja som nemohla uveriť svojim vlastným očiam! Výsledok bol ohromujúci!

Nie každý vie o všetkých úžasných spôsoboch využitia a prínosu octu. My som sa trochu snažili a zistili sme, že túto ingredienciu môžete bezpečne použiť aj na záhrade.

Tu sme sa Vám rozhodli spísať niekoľko vlastností, ktoré robia ocot nenahraditeľným pre každú záhradu.

Ako používať ocot na záhrade?

Prestaňte utrácať peniaze za neprirodzené chemické látky, len aby ste sa zbavili burín. Namiesto toho skúste naliať ocot na burinu. Kyselina octová v octe zastaví rast buriny a nepoškodí pôdu. Čo viac, zmes 1 dielika octu s 1 dielikom vody vyženie mravcov a hlodavcov z Vašej záhrady nadobro.

Môžete tiež pridať dve lyžice octu a jednu čajovú lyžičku cukru do vody vo váze u čerstvých kvetov. Vaša kytica zostane tak čerstvá oveľa dlhšie.

Nielen, že ocot môže nahradiť drahé chemikálie na záhrade, ale tiež môže byť použitý na čistenie a dezinfekciu toalety a kúpeľne.

Ako používať ocot doma?

Ide o jednoduchý, ale účinný spôsob, ako môžete Vašu kúpeľňu urobiť čistejšiu a bezpečnejšiu.

Čo budete potrebovať?

  • Poháre s 9% octom
  • Sódu alebo jódový roztok

Použitie sódy zvýši účinok!

Zahrejte pohár octu na 40 ° C a potom ho premiešajte so sódou (jódom). Pre 200 gramov octu budete potrebovať 1 lyžicu sódy. Ak používate jód, pomer je 1: 1.

Výslednú zmes potom nalejte do toalety a nechajte odstáť niekoľko hodín. Najlepšie je to aplikovať večer, aby táto zmes mohla v konkrétnom objekte, ktorý čistíte, pôsobiť po celú noc. Ak chcete zlepšiť výsledok, môžete proces opakovať.

Použitie bez sódy!

Vyprázdnite nádrž na vodu a uzavrite kohútik. Utrite vnútorný povrch nádrže suchou handričkou a naneste navhlčeným handričkou ocot na sfarbenú plochu. Po 2-6 hodinách môžete nečistoty vyčistiť škrabkou (nie kovovou).

Výhody octu?

  • Rozpúšťa vodný kameň
  • Očistí kovové časti od hrdze
  • Odstraňuje nepríjemné pachy
  • Rozpúšťa obličkové kamene
  • zabíja baktérie

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like