Vedecky dokázané: Je neuveriteľné, čo sa stane po čase s vašim poprsím ak denne vypijete 3 šálky kávy.

Napadlo vás niekedy aký môže byť súvis medzi pitím kávy a ženským poprsím? V tomto prípade vás zrejme nepotešíme, hlavne tie dámy, ktoré majú kávu v obľube. Časté pitie kávy má totiž negatívny dopad na vzhľad a veľkosť nášho poprsia.

Podľa nedávnej vedeckej štúdie bolo odhalené, že stačí vypiť iba 3 šálky kávy denne, aby sa začali ženské prsia zmenšovať!

Štúdia podľa British Journal of Cancer: Pri tejto štúdií bolo pozorovaných 300 žien. Vedci sa ich pýtali koľko kávy vypijú denne. Ženy, ktoré vypili denne 3 šálky kávy a viac mali o 17% menšie prsia ako tie, ktoré vypili menej kávy. Záverom výskumu bolo, že kofeín má vplyv na hormón, ktorý má priamy súvis s veľkosťou poprsia.

Podľa Heleny Jernstroemovej, prednášajúcej experimentálnú onkológiu na Lundskej univerzite vo Švédsku, pitie kávy má významný vplyv na veľkosť pŕs. Helena však tvrdí: ,,Nie je dôvod k panike. Káva sa síce podieľa na zmenšovaní pŕs, ale neznamená to, že by prsia zmizli len tak cez noc.“

Pokiaľ ste na kávu zvyknuté a zároveň sa obávate o zmenšenie vášho poprsia, nie je nutné kávu úplne vylúčiť, stačí ju len obmedziť.

Dobrá správa: Je tu našťastie aj jedna dobrá správa. Výskumy ukázali, že pravidelný prísun kofeínu pomáha znížiť riziko rakoviny prsníkov. 

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like