Vedci zistili, že by sa mohla pandémia koronavírusu konečne čoskoro skončiť! ZDIEĽAM!

Vedci z Marylandskej univerzity v spojených štátoch amerických zistili, že najviac prípadov epidémie nového koronavírusu CIVID-19 je v krajinách , ktoré sa nachádzajú v jednej, pomernej úzkej zemepisnej šírke na severnej pologuli medzi 30 – 50 stupňami. Patria sem Taliansko, Španielsko, Irán, Spojené štáty americké, Čína a Južná Kórea.

 

V týchto krajinách sa infekciou nakazilo vyše 241 000 ľudí (z údajov dňa 23.3.2020 o 13:30hod). Na základe tejto skutočnosti prišli k záveru, že vírus má najlepšie podmienky na šírenie v  krajinách, kde je teplota od +5 do +11 stupňov a vlhkosť je od 47 do 79 percent. Rovnaký názor majú aj vedci zo Spojeného kráľovstva. Najoptimálnejšia teplota pre patogén je + 8,7 stupňa. Ak sa oteplí, pôvodca tejto choroby podľa  tejto verzie  zomrie.

Taliansko a Izrael síce sú na približne rovnakej zemepisnej šírke, obe krajiny sú turistami veľmi navštevované, ale v Taliansku včera(22.3.2020)  presiahol počet nakazených ľudí 59 000, kým v Izraeli sa nevyskytlo viac ako 1200 prípadov. Lenže keď sa vírus začal šíriť v severnom Taliansku koncom februára a začiatkom marca, bola v tých najviac zasiahnutých lokalitách teplota v rozmedzí +6 až + 9. V Tel Avive bolo od začiatku zimy najmenej 2 – 3 x teplejšie.

Keď sa COVID-19 začiatkom marca začal šíriť v Južnej Kórei, zaznamenali hneď niekoľko stoviek prípadov koronavírusovej infekcie, teraz sa počty pohybujú v desiatkach prípadov. A tu je vysvetlenie: začiatkom minulého týždňa začali do Južnej Kórei prichádzať vzdušné masy zo subtrópov. Popoludní sa vzduch v Soule zohreje na +15.

Na základe tejto logiky sa aj v ďalších krajinách čoskoro môžu vytvoriť podmienky na zníženie počtu nakazených koronavírusom. Ale okrem stúpajúcej teploty sa na severnej pologuli začala jar. A do mája sa slnečné žiarenie takmer zdvojnásobí. To znamená, že ultrafialové žiarenie vstupujúce do atmosféry bude pri dezinfekcii vzduchu účinnejšie.

S príchodom teplých dní sa príroda začne prebúdzať. Bude sa zvyšovať aj imunita človeka, budeme šťastnejší a tým zvíťazíme nad infekciou, uviedol odborník na molekulárnu genetiku Dmitrij Kvon.

V tejto situácii sa však nemožno spoliehať iba na počasie. Hlavnou zbraňou proti koronavírusu je izolácia pacientov a dodržiavanie osobnej hygieny.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Zdroj: vesti.ru

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like