Vedci dokázali, že stará mama z matkinej strany je najdôležitejšou osobou v živote dieťatka. Toto je dôvod…

Jedno čarovné slovo „babička“! Aké príjemné a dobré spomienky sú s ním spojené! Najchutnejšie palacinky, sladký sen, radosť zo stretnutia, letné nezabudnuteľné dobrodružstvo a mnoho ďalších.

Babičky sa s nami spájajú v rozprávkach, srší z nich dobrota, láskavosť, pohladenie a práve pri nich sa nachádza to miesto, kde si nájdete lahodné koláče a džem.

Ja svoje babičky zbožňujem a inak to nie je ani u mojej dcéry. Paradoxom však je, že z nejakého dôvodu som sa viac podobám na babičku po matkinej línii a nie na otca ani na mamu. Jedná sa najmä o našu spoločnú povahu a z istej časti aj o vzhľad. Zaujímavé je, že moja dcéra sa tiež podobá viac na moju mamu ako na mňa či na môjho manžela.

To isté je aj v rodine mojej kamarátky a nedávno som sa dozvedela, že na to existuje vedecké vysvetlenie.

Genetická väzba

Ukázalo sa, že babička po materinskej línii zohráva najdôležitejšiu úlohu v živote dieťaťa. Neposkytuje mu len potrebné vedomosti, skúsenosti lásku, teplo a starostlivosť. Je toho omnoho viac.

Vedci poukazujú na to, že takéto spojenie sa vytvára na genetickej úrovni!

„Známy fakt: Deti dedia genetický materiál nie od svojich rodičov, ale od starých rodičov, tak ako aj rodičia dostali svoju DNA od svojich starých rodičov. Preto sa často stáva, že naše deti sú ako naši zosnulí príbuzní,“ hovorí jeden odborník na genetické inžinierstvo.

Odborníci tiež tvrdia, že väčšina genetických informácií, ktoré deti dostanú, sú od babičiek po materskej rodovej línii!

Samozrejme, všetko je relatívne a každá rodina je sama o sebe jedinečná. Dieťa sa môže taktiež podobať babičke po otcovskej rodovej línii. Pokiaľ ide o genetiku, je ťažké predpovedať priebeh udalostí.

Napriek tomu, je pre všetkých rodičov dôležité, aby si uvedomili, akú obrovskú rolu zohrávajú ich príbuzní v osude dieťaťa a v tom, čo sa dnes nazýva „emocionálna inteligencia“.

Odborníci hovoria: „Aj tie emócie, ktoré babička prežívala počas svojho tehotenstva, môžu ovplyvniť vývoj dieťaťa jej dcéry. Je dôležité pochopiť, že rodina je celistvý organizmus, kde sú všetci jeho členovia úzko prepojení. A spolu s génmi a pozitívnymi vecami, ktoré vidíme u seba, odovzdávame našim deťom a vnúčatám aj naše choroby a zlé návyky, závislosť a sklony k niečomu.“

Z toho vyplýva, že nie je možné zanedbávať vaše psychologické a fyzické zdravie. Koniec koncov, týmto spôsobom človek ubližuje nielen sebe, ale aj svojim budúcim generáciám.

Súhlasíte s názormi vedcov? Budeme radi, ak sa podelíte o vaše názory v komentároch!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like