Vďaka tomuto zázračnému receptu sa mi prečistila pečeň, schudla som a obnovili sa mi bunky v tele a to všetko už za 72 hodín

Hrozienka asi väčšina z nás pozná ako súčasť zákuskov a sladkých jedál. Je to škoda, dobré bude ak ich začnete jesť namiesto sladkostí. Sú vraj nielen zdravé, ale dokážu aj liečiť. Hrozienka sú nenápadné vitamínové bomby. Vďaka vysokému obsahu ovocného cukru dobijú vaše telo energiou a navyše obsahujú veľa zdraviu prospešných látok.

Hrozienka vďaka obsahu vitamínu A, ktorý je dôležitý pre tvorbu pigmentu, rozjasnia vašu pleť a vďaka B1 upokojí vaše oči i myseľ.
Migrény vás dokáže zbaviť vitamín B2, ktorý zároveň ochráni vaše oči pred šedým zákalom.

Nevhodná strava, alkohol a mnoho iných faktorov ničí bunky našej pečene a my si to často uvedomíme až keď prídu problémy, spravidla po päťdesiatke, v tom horšom prípade ešte po štyridsiatke. Tento článok nemá za cieľ nabádať vás, aby ste prestali vysmážať rezne alebo začali jesť klíčky. Z útrob domácej medicíny sme vyhrabali starý recept, ktorý používali ako liečivo na všetky možné neduhy spojené s príznakmi nezdravej alebo chorľavejúcej pečene ešte naše staré mamy.

Ja som ho vyskúšala pred pár mesiacmi. Odvtedy som z ničoho nič schudla niekoľko kíl, menej sa potím a prestali sa mi lámať nechty. A čo je najlepšie zo všetkého, cítim sa nabitá energiou a prestala som byť chronicky unavená.

Keď si tento malý zázrak skúsite pripraviť a jeho konzumácii venujete istú pravidelnosť, zaručene sa budete cítiť lepšie a prejdú vás nielen zažívacie problémy, ale zmizne aj množstvo iných, celkom bežných každodenných nepríjemností, ktoré vás neraz trápia aj celé mesiace či roky. Tento starý recept na očistu pečene je tiež výbornou prevenciou pred chorobami kardiovaskulárneho systému.

Celá veda je v obyčajných hrozienkach. Odvar zo sušených hrozienok aktivuje biochemické procesy v tele a vyčistí krv a pečeň od toxínov. Odteraz budete sušené ovocie milovať. Na čo si však musíte dať pozor je nákup hrozienok. Vyberajte čo najtmavšie sfarbenie a ak sa dá skúste hrozienka v obchode v balíčku aj trochu postláčať. Nesmú byť príliš tvrdé, lepšie sa uvoľnia potrebné látky, ak budú hrozienka mäkšie.

Na odvar z hrozienok budeme potrebovať:

2 šálky vody

150g sušených hrozienok

Príprava:

Odvar je ideálne zaliať na noc. Získate dostatočný čas na lúhovanie.

Hrozienka dôkladne poumývajte. Nechajte zovrieť vodu a vložte do nej premyté hrozienka. Varte ešte aspoň 20 minút. Vodu neceďte, ale pod pokrievkou v nej nechajte hrozienka lúhovať celú noc. Ráno si vývar zohrejte a pite nalačno. Raňajky si dajte najskôr po polhodine. Ak chcete účinok ešte zvýšiť a máte radi ovsené vločky, pridajte si z odvaru aj do nich a budete mať nielen zdravé a výdatné raňajky, ale zintezívnite aj vašu detoxikačnú kúru.

Ak chcete, aby bola očista pečene ešte účinnejšia, môžete v rámci kúry do svojho jedálnička pridať niektoré z potravín, ktoré takisto napomáhajú zdraviu pečene. Vyberať si môžete napríklad medzi repou, mrkvou, jablkami, kapustou, artičokmi, špenátom či slivkami. Pri takejto kúre je užitočné, ak obmedzíte konzumáciu mäsa a mliečnych výrobkov.

Vyskúšajte piť odvar z hrozienok aspoň štyri krát do mesiaca – teda každý týždeň obetujte kúre jeden deň – a uvidíte, že po mesiaci sa budete cítiť lepšie.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

 

You Might Also Like